Darebáci, chtěli jsme je zabít, říká v posledním rozhovoru Ctirad Mašín

15.08.2011 21:44

Nedávno zesnulý Ctirad Mašín poskytl svůj poslední rozhovor před více než rokem českému příteli, který žije v USA. A popírá zde to, čím ho často hájí jeho zastánci. Že v 50. letech se svou skupinou nikoho zabíjet nechtěli. To je prý ale omyl.

Darebáci, chtěli jsme je zabít, říká v posledním rozhovoru Ctirad Mašín

"To, jak se píše, že jsme chtěli zbraně a nikomu nic neudělat, tak to je hloupost. Tohle jsou všechno darebáci. Na co potřebujeme zbraně? Ty jsou od toho, aby se s nima stříleli lidi, tak můžeme začít hned s těma, komu ty zbraně bereme," komentuje na záznamu, který zveřejnil iDNES.cz, Ctirad Mašín. Nebere si servítky, je mu prý jedno, jestli se na něj bude někdo dívat skrz prsty.

V Chlumci nad Cidlinou tehdy jeho skupina prchajících zabila při přepadení strážníka. "Já jsem říkal, že nejlepší bude esenbáka okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat," popisuje svůj plán na získání munice. Dohadoval se o něm s bratrem Josefem, jenž ho chtěl praštit rovnou po hlavě.

Více o bratrech Mašínech čtěte ZDE

"To nevyšlo, i přesto, že ta ocelová tyč byla pěkně těžká. Dal jsem do toho vší sílu, ono ho to nezabilo ani neomráčilo, ale začal se otáčet," vzpomíná na kontroverzní událost, která je často předmětem diskuzí. Strážníka prý zabili, protože se báli, že by v budově mohl být ještě někdo.

Související: Zemřel Ctirad Mašín. Zdrcení ministři: Proč se jen nedožil vyznamenání


Mašíni se ani teď netají antipatiím ke komunistické straně. To, že stále funguje, je jeden z důvodů, proč se Ctirad ani nechtěl přestěhovat do Česka. "Rád bych se podíval na krajinu, na Karlštejn, tam je krásných míst. Ale já tam pojedu a budu se muset bavit s nějakým komunistickým kreténem, kterej bude mít právo mě hecovat a já nebudu mít právo mu něco udělat," kritizuje současnou situaci v ČR na záznamu.


Čtěte více:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan



Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…