Dávat peníze Ukrajině je zbytečné. Všechno rozkradou, řekl Miloš Zeman. A má to dopad

26.06.2018 9:34

Miloš Zeman dokáže často zaujmout svými výroky a je tomu tak i v těchto dnech. V zahraničí si povšimli jeho výroků na adresu Ukrajiny, které pronesl na TV Barrandov v rozhovoru s Jaromírem Soukupem.

Dávat peníze Ukrajině je zbytečné. Všechno rozkradou, řekl Miloš Zeman. A má to dopad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman veřejně spálil červené trenýrky, které skupina Ztohoven vyměnila za prezidentskou standartu vlající na Pražském hradě
reklama

Ruská zpravodajská agentura TASS zaznamenala především tu část rozhovoru, kde se český prezident kriticky vyjadřuje k finanční podpoře Evropské unie, která směřuje v posledních letech na Ukrajinu. „Posílání peněz na Ukrajinu nemá žádný efekt. Ty peníze nakonec stejně končí v kapsách tamějších oligarchů,“ konstatoval Zeman před několika dny na TV Barrandov s tím, že by Ukrajina konečně měla uvést do praxe protikorupční zákony, aby vliv oligarchů omezila.

Anketa

Těšíte se na vládu ANO a ČSSD s podporou KSČM?

hlasovalo: 11364 lidí

Ruská zpravodajská agentura v této souvislosti zmiňuje, že Světová banka rozhodla o poskytnutí půjčky Ukrajině ve výši 150 milionů dolarů. „Ukrajina by si ale měla řešit své problémy sama. Neměli bychom jim vnucovat své modely fungování politiky či ekonomiky a říkat jim, jakým způsobem by měli spravovat svůj stát. Hlavně ať realizují ústavní reformy a zavedou decentralizaci,“ radil Zeman na dálku Ukrajincům.

Vedle zmiňované půjčky také před čtrnácti dny Evropský parlament schválil nový balíček pomoci Ukrajině ve výši jedné miliardy eur. Evropská rada dle agentury TASS uvedla, že poskytnuté finanční prostředky budou využity k podpoře ukrajinské ekonomiky a prosazení reformního programu. „Očekává se, že další půjčku ve výši jedné miliardy eur obdrží Ukrajina v příštích dvou a půl letech,“ píše TASS s tím, že od roku 2014 Evropská unie poslala na Ukrajinu přibližně 3,4 miliardy eur.

Fotogalerie: - Dnešní Ukrajina jak ji neznáte

Beseda: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. No...
Stanislav Novotný na besedě: Dnešní Ukrajina jak j...
Beseda: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. No...
Hynek Kmoníček na besedě: Dnešní Ukrajina jak ji n...
Beseda: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. No...
Jaroslav Bašta na besedě: Dnešní Ukrajina jak ji n...

Jestli agentura TASS v titulku zmínila, že podle Zemana mizí peníze na Ukrajině v kapsách oligarchů, server Intellinews rovnou napsal, že Zeman označil Ukrajinu za zemi, kterou řídí oligarchové. „Zeman je jedním z několika středoevropských politiků, kteří kritizují finanční podporu EU Ukrajině a rovněž volá po ukončení protiruských sankcí. Na začátku letošního roku Zeman navštívil v čele delegace podnikatelů Moskvu,“ zmiňuje dále server.

„Zeman je známý svými osobitými komentáři a skutky. Před několika měsíci se objevil na tiskové konferenci s atrapou AK-47 a nápisem „pro novináře“. A tento měsíc zase pozval novináře na tiskovou konferenci. Tajil před nimi obsah svého sdělení a nakonec došlo jen ke spálení nadměrných červených trenýrek, které se podobaly těm, které vyvěsila skupina Ztohoven nad Pražským hradem před třemi lety,“ uzavírá server.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

9:14 Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zveřejnil na svém facebookovém profilu do…