David Rath: Stát potřebuje silného vůdce. Vládne chaos

07.03.2013 12:20

Poslanec David Rath se opět ozval z vězení. Tentokrát hledá příčinu problémů ve společnosti, která je podle něj nespokojená. Rath má za to, že za špatné fungování vedení od obcí po stát může nestabilita.

David Rath: Stát potřebuje silného vůdce. Vládne chaos
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Rath tohle podle svých slov poznal, když objížděl různá města a vesnice v době, než skončil ve vazbě. „Byly nemocnice, kde se za deset let vystřídalo jedenáct ředitelů. Byly obce, kde každé dva roky volili nového starostu. Společné pro ně byly problémy: zmar, nespokojenost, prakticky nic nebylo dokončeno. Na první pohled viditelný rozdíl proti těm se stabilním vedením,“ píše poslanec.

Chaos v daních i zdravotnictví

Stejný problém je podle Ratha u věčného střídání ministrů. Vlády podle něj zemi ničí svými nepředvídatelnými kroky. „Chaotičnost není jen v daních. Lidé ztratili jistotu bezplatné, tedy dostupné zdravotní péče, ztratili jistotu sociální záchytné sítě, mnozí přicházejí o jistotu bydlení, zmizela alespoň minimální jistota zaměstnání. Nepředvídatelný systém útočí na lidi čím dál tím víc,“ upozorňuje Rath.

Veškeré změny se podle Ratha dějí jen proto, že média nastolí problém, který vnutí občanům i politikům. „Stabilizovat takový stav však dokážou jen opravdu silné osobnosti, které vědí ,co mají dělat a nebojí se postavit hlasu médií. Média totiž ztrácejí zájem o objektivní předávání informací a čím dál tím víc řídí společnost útočnými kampaněmi,“ myslí si Rath.

Jelikož změna střídá změnu s tím, jak se politici snaží zalíbit médiím, není čas věci promýšlet a řádně o nich diskutovat. „Místo toho se loď naší společnosti zmítá a o kormidlo se pere pár slabochů. Pokud chceme snížit míru chaosu a zvýšit stabilitu a předvídatelnost celé společnosti, musíme najít odvážného a statečného kormidelníka, který bude témata nastolovat a ne jenom přejímat. Zatím žádný není vidět,“ dodal poslanec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…