Dcera Michaela Kocába na Milionu chvilek: Nebýt Putina, tak...

13.06.2019 14:20

Na jedné z demonstrací Milionu chvilek pro demokracii – v Turnově v Libereckém kraji – promluvila dcera hudebníka Michaela Kocába Natálie Kocábová. A řekla toho opravdu hodně. Obula se do premiéra Andreje Babiše (ANO), do prezidenta Miloše Zemana i do ruského prezidenta Vladimira Putina. Kocábová se domnívá, že kdyby nebylo Putina, mnohé z toho, co dnes zažíváme, bychom pravděpodobně nezažívali.

Dcera Michaela Kocába na Milionu chvilek: Nebýt Putina, tak...
Foto: Facebook
Popisek: Natálie Kocábová
reklama

„My všichni, jak tu stojíme, jsme odhodlaní, ale jistě i unavení nekončící letitou diskusí a argumentací na téma Babiš, Zeman a spol. Neustálým kladením otázek, co je to demokracie, a odpovídáním na argumenty, že toto je demokracie. Přece jsme si ho zvolili – to je evergreen dnešních oportunistů,“ začala Natálie Kocábová. Svůj text uveřejnila na sociální síti Facebook.

Anketa

Měl by být prezident Zeman sesazen z úřadu?

10%
90%
hlasovalo: 32556 lidí

„V druhé palbě pak přicházejí témata emigrace, liberalismu, sexuální svobody a feminismu. Sluníčkářství a havlismus. Vzniká chaos, urážky, ponižování, ‚jájsemtoříkalismus‘, ‚jetotakhlelismus‘, ‚přažskokavárismus‘ a nekonečné variace na anti-ismus. Bojujeme s tendenčními médii, s obrovskou sílou fake news, většinově mířící z Ruska, a s armádou agresivních trollů, kteří používají zbraně, jimž se těžko brání. Ve společnosti panuje deprese, nevůle ke kompromisům a zoufalství,“ pokračovala Kocábová.

Jedním dechem však dodala, že Andrej Babiš nemůže za všechno. Fenomén Babiš se zrodil díky zklamání řady lidí z polistopadového vývoje.

Současně však vyjádřila pocit, že v dnešní době jsou lidé zahlcení informacemi, a to díky internetu. Digitální revoluce podle Kocábové proměnila svět natolik, že se prý nově učíme pracovat i s demokracií. Jedno by však lidé vědět měli: Trestně stíhaná osoba nesmí být premiérem. A nejen to.

„Premiér nesmí přepsat jednu z největších firem v našich dějinách na svou rodinu a dělat, že je to už v pořádku. Tečka. Premiér nesmí vlastnit nejvlivnější média, a to jak zpravodajská, tak lifestylová. Tečka. Premiér nesmí mít vliv na firmu, která saje mnohasetmilionové dotace z EU. Tečka. Premiér nesmí zabraňovat vlastnímu vyšetřování. Tečka. Premiér nesmí ignorovat statisícové demonstrace rok a půl. Tečka. Premiér nesmí útočit na Evropskou unii za to, že ho obvinila z podvodných dotací. Tečka. Premiér toho nesmí hodně,“ shrnula.  

Ráda by také věděla, co se stalo s Adrejem Babišem mladším, o kterém již nějaký čas nebylo slyšet. Ráda by věděla, zda je tento dospělý a podle předsedy vlády psychicky nemocný muž zase někde na prázdninách.

Demonstrantům navíc sdělila, že jejich boj hned tak neskončí. I kdyby se Andrej Babiš rozhodl převzít politickou odpovědnost a odstoupil, ještě stále je tu prezident Miloš Zeman, jemuž je třeba čelit. Podle Kocábové je Zeman podobně nebezpečný jako Babiš. Ale možná by nebyl, kdyby nebylo ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že kdyby Rusku nevládl car Putin, mnohé z toho, co se dnes u nás děje, by nebylo. Velmi doporučuji si o Putinovi načíst co nejvíc knih. Před deseti lety Putin ustanovil kybernetickou politiku jako jeden z hlavních zájmů Ruska a vidíme to na denní bázi. Americké volby. Brexit, evropský nacionalismus, rozdělování společnosti atd. Mnohé z toho vychází z fake news a agresivní antizápadní informační politiky. Zeman, pokud negoogluje alabamské servery, nebo nespí, mu vychází ve všem vstříc. Dokonce se nyní jedná v Dumě (ruský parlament) o tom, že okupace v roce 68 nebyla okupace. Jako WTF? Ještě jednou, WTF? To je generace našich otců a dědečků. Našich matek a babiček,“ rozčilovala se.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nakonec zmínila i boj s klimatickou změnou a apelovala na všechny, aby se k planetě chovali ohleduplně, aby se k planetě chovali tak, aby na ní mohli žít i jejich děti. Na rozloučenou parafrázovala slova amerického prezidenta J. F. Kennedyho.

„Neptejte se, co může vaše zem udělat pro vás. Myslete na to, co vy můžete udělat pro ni. Dnes bych slovo ‚zem‘ vyměnila za slovo ‚planeta‘. Díky za váš čas a vidíme se, slyšíme se, píšeme si i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

17:58 „A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

V debatním klubu se střetli mluvčí tzv. českých elfů Bohumil Kartous a publicista Pavel Letko. Ten k…