Debakl. A můžeme si za to sami, zhodnotil volby druhý muž Svobodných

12.10.2014 19:09 | Zprávy
autor: mp

Svobodní v komunálních volbách získali 68 mandátů, čímž předčili sněmovní stranu Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury. Ta získala jen 54 křesel zastupitelů po celé republice. Takový výsledek ale podle místopředsedy Svobodných Tomáše Pajonka rozhodně nestačí. Na rovinu hovoří o debaklu.

Debakl. A můžeme si za to sami, zhodnotil volby druhý muž Svobodných
Foto: Ivan Dostál
Popisek: Tomáš Pajonk

„Výsledek Svobodných v komunálních volbách považuji za de facto debakl. Čest výjimkám! Tímto nijak nechci shazovat snahu, člověkohodiny a peníze do kampaně vložené. Povědomí o nás vzrostlo, ale to už přátelé není definice úspěchu. To bylo v 1., 2. i 3. volbách. Teď už jsou úspěchem mandáty. Voliči, kteří nám dali hlas, budou příště možná více váhat - reprezentovat je totiž budeme jen na málo místech,“ napsal Pajonk na sociální síti Facebook.

A obratem přiznává, že jako místopředseda strany za debakl nese spoluzodpovědnost. Napříště budou prý muset Svobodní občanům jasněji vysvětlovat, že je lepší pracovat na sebe, než se spoléhat na státní regulace a dotace. Že cesta k prosperitě nevede přes slibující politiky, ale práci všech občanů.

Zároveň spolustraníkům vlévá energii do žil. Mají prý vydržet, i když to není snadné. „Hlavně - paradoxně nechceme být těmi politiky, co řídí ostatní a ví, co je pro ně dobré, o to je to těžší. Všem zastupitelům za Svobodné držím palce v práci, která je čeká. Díky!“ uzavírá.

Co přesně napsal Tomáš Pajonk

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…