Debakl. A můžeme si za to sami, zhodnotil volby druhý muž Svobodných

12.10.2014 19:09 | Zprávy
autor: mp

Svobodní v komunálních volbách získali 68 mandátů, čímž předčili sněmovní stranu Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury. Ta získala jen 54 křesel zastupitelů po celé republice. Takový výsledek ale podle místopředsedy Svobodných Tomáše Pajonka rozhodně nestačí. Na rovinu hovoří o debaklu.

Debakl. A můžeme si za to sami, zhodnotil volby druhý muž Svobodných
Foto: Ivan Dostál
Popisek: Tomáš Pajonk

„Výsledek Svobodných v komunálních volbách považuji za de facto debakl. Čest výjimkám! Tímto nijak nechci shazovat snahu, člověkohodiny a peníze do kampaně vložené. Povědomí o nás vzrostlo, ale to už přátelé není definice úspěchu. To bylo v 1., 2. i 3. volbách. Teď už jsou úspěchem mandáty. Voliči, kteří nám dali hlas, budou příště možná více váhat - reprezentovat je totiž budeme jen na málo místech,“ napsal Pajonk na sociální síti Facebook.

A obratem přiznává, že jako místopředseda strany za debakl nese spoluzodpovědnost. Napříště budou prý muset Svobodní občanům jasněji vysvětlovat, že je lepší pracovat na sebe, než se spoléhat na státní regulace a dotace. Že cesta k prosperitě nevede přes slibující politiky, ale práci všech občanů.

Zároveň spolustraníkům vlévá energii do žil. Mají prý vydržet, i když to není snadné. „Hlavně - paradoxně nechceme být těmi politiky, co řídí ostatní a ví, co je pro ně dobré, o to je to těžší. Všem zastupitelům za Svobodné držím palce v práci, která je čeká. Díky!“ uzavírá.

Co přesně napsal Tomáš Pajonk

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

Bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký v sobotu oznámil, že ruší svůj e-mail na Seznamu a…