Debilové, debilové, debilové! Hned dva elitní politici Andreje Babiše dnes začali mluvit sprostě

5. 3. 2015 16:17

S novým návrhem, jak řešit patálii s pražským tunelem Blanka, přišla pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Protože jí došla trpělivost s firmami, které podle ní mohou za současné problémy v tunelu Blanka, požádá parlament o sestavení vyšetřovací komise, která má připravit kompletní analýzu projektu.

Debilové, debilové, debilové! Hned dva elitní politici Andreje Babiše dnes začali mluvit sprostě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová
reklama

Ohledně firem, které mají stavbu Blanky na starosti, se dnes vyjádřila ještě ostřeji než před třemi dny. "Chci se omluvit za své minulé vyjádření, že na tom stavu, který se momentálně nachází na tunelu Blanka, může jenom debil. Já jsem zjistila, že tam je podstatně více debilů, kteří za to můžou," citoval slova, která Krnáčová po čtvrtečním setkání s dodavatelem technologické části tunelu, firmou ČKD Praha DIZ pronesla, server Idnes.cz.

"Omlouvám se, myslím, že mi to nepřísluší, takovým způsobem se vyjadřovat jako primátorka. Ale myslím, že minimálně po tomto setkání je to jasné," dodala primátorka.

Firmy hází odpovědnost jedna na druhou. To je nepřijatelné

Podle Krnáčové firmy hází vinu jedna na druhou. "Všechny firmy svalují vinu jeden na druhého. To je neakceptovatelné. My chceme dodavatele, kteří nesou odpovědnost," řekla.

Situaci označila za možné "zločinecké spolčení, jak vytáhnout z tohoto města co nejvíc peněz".  Proto požádala parlament, aby zřídil vyšetřovací komisi. O její zřízení požádala poslance Bronislava Schwarze (za ANO).

Budu trvat na tom, aby se to vyšetřilo

"Budu trvat na tom, aby se do důsledku vyšetřilo, kdo za co může. Zda je to město a nekompetentní politická reprezentace a nebo to jsou úředníci, kteří spolu s nimi toto způsobili. Nebo zda to jsou firmy, které nějakým záhadným způsobem nejsou schopny dostát svým závazkům, které vyplývají ze smlouvy. To je to, co budu požadovat. Do té doby neodejdu z radnice," dodala primátorka Adriana Krnáčová.

Celý text si můžete přečíst ZDE

K situaci okolo pražského tunelu Blanka se na svém facebookovém profilu vyjádřil také Krnáčové stranický kolega, poslanec Martin Komárek, bývalý dlouholetý novinář. Současnou situaci vedení pražského magistrátu přirovnal k lidem, kteří se právě nastěhovali do nového bytu. "Neteče voda. Předchozí majitel zaplatil šesti instalatérským firmám desítky tisíc korun, aby voda tekla. Opravy trvaly deset let. Vy zjistíte, že firmy dodaly papírové potrubí, které se musí vyměnit, a chtějí po vás další desetitisíce. Neřekli byste, že jsou to debilové? A neřekli byste dokonce, že debil je předchozí majitel?" napsal Komárek na svém facebookovém profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

13:48 Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

Není to poprvé, kdy se novinář a komentátor Jinřich Šídlo vyjadřuje k volbám do Rady ČT. V pořadu Šť…