Děje se to, ale mlčí se o tom. JXD se podíval na zprávu o kriminalitě uprchlíků ve Švédsku

08.08.2016 20:51

Novinář Jiří X. Doležal tentokrát psal o zprávě think-tanku Gatestone Institute, který se zabývá kriminalitou migrantů. A podle jeho nejnovějšího výstupu má migrační vlna ve Švédsku na svědomí obrovský vzrůst kriminality. Informuje týdeník Reflex.

Děje se to, ale mlčí se o tom. JXD se podíval na zprávu o kriminalitě uprchlíků ve Švédsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama
„Švédská národní rada pro prevenci kriminality vydala zprávu, podle které 11 007 lidí – imigrantů – bylo odsouzeno k deportaci poté, co byli usvědčeni z trestné činnosti,“ píše Doležal a dodává, že již nevíme, kolik jich bylo skutečně deportováno, a zároveň vůbec nevíme, kam se podělo 30 000 lidí, kterým byla odmítnuta žádost o azyl.
 
„A co tak imigranti provádějí za lumpárny, že je jich tolik (zcela neefektivně) vyhošťováno?“ ptá se Doležal a následně vybírá několik červnových událostí ze seznamu Gatestone Institute. 
 
Hned prvního června jeden „alžírsko-švédský občan“ shodil švédského studenta pod vlak. O několik dní později osvobodil soud tři muže obviněné ze znásilnění jen proto, že nedokázal určit, kdo z nich se jej doopravdy dopustil.
 
V zápětí údajně tři dvacetiletí Somálci dostali po dvou a půl a třech letech odnětí svobody. Za to, že znásilňovali čtrnáctiletou dívku. Ve Švédsku prý po odpykání trestu mohou zůstat. Jen o den později osvobodil soud mladého Somálce, který pokousal policistu během zatýkání. „Muž prý jednal v panice po traumatizujících zkušenostech v rodné zemi a zkušenostmi s policií v jiných zemích.“
„Mohl bych takto den po dni pokračovat, ale je to zbytečné, jistě si to dovedete představit. Jsou i výjimečné dny, kdy žádný imigrant nic neprovede, jiné dny mají ale třeba tři události najednou,“ popisuje Doležal a dodává, že největší průšvih spočívá v tom, že se to děje a že se o tom mlčí, místo toho se vzývá politická korektnost a zavírají se oči nad skutečností.
 
„Vlna imigrantské kriminality spojená s oficiálním ignorováním tohoto problému povede k soustavnému nárůstu tenze ve společnosti. Dojde k růstu extremistických protiimigrantských nálad a xenofobie i mezi dosud zcela neextremistickou populací,“ poznamenává Doležal s tím, že může dojít „až k pogromům“.
 
Lynčující dav ale přece nemůže mít pravdu, a proto je třeba mu nějak zabránit v činnosti. A toho lze ale dosáhnout jedině tak, že se skutečnosti postavíme čelem a budeme mluvit o všech nekalostech, ke kterým dochází, a zařídíme se podle nich. „Alespoň to, že budou za trestnou činnost odsouzené imigranty bez místního občanství posílat domů.“
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…