Dejte důchodcům rovnou nohy do sádry! Profesora Pirka vytočil návrat roušek

17.07.2020 14:02

Kardiochirurg Jan Pirk se postavil proti nápadu opět zavést povinné nošení roušek v MHD a ve vnitřních prostorách. Má to prý stejnou logiku, jako dát všem seniorům na zimu nohy do sádry, protože hrozí, že se v zimě na chodníku objeví náledí a mohli by se zranit.

Dejte důchodcům rovnou nohy do sádry! Profesora Pirka vytočil návrat roušek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardiochirurg Jan Pirk
reklama

Profesor Prymula, uznávaný epidemiolog, má za to, že se na podzim budeme muset vrátit k nošení roušek. Budeme totiž čelit koronaviru a současně s tím i klasické chřipkové epidemii, která každoročně postihne víc než sto tisíc lidí.

Anketa

Zaslouží si zesnulý Miloš Jakeš úctu?

82%
18%
hlasovalo: 12625 lidí

Podle profesora Jana Pirka je ale třeba smířit se s tím, že koronavirus je tady a žít s ním. „Ta infekce se sem jednou dostala, je tady a dokud nebude očkování, tak ji prostě proděláme,“ prohlásil v rozhovoru na Rádiu Z.

K návratu k nošení roušek nevidí Pirk důvod. „Já bych teda navrhnul, že bychom měli všem seniorům dát nohy do sádry, protože bude náledí, tak aby si nezlomili kotník,“ sáhl Pirk k příměru, na kterém chtěl demonstrovat, že preventivní nošení roušek považuje za nadbytečné.

Poté se věnoval své specializaci a prozradil, že nad pacienty s nemocným srdcem tráví na operačním sále hodiny a hodiny. Na sále se objevuje každý den a každý den tam zažívá jisté napětí, neboť má v rukou život člověka a každá operace se za jistých okolností může zkomplikovat. Na vedoucích každého lékařského týmu je, aby zvládli nepředvídatelné situace.

V obecné rovně k českému zdravotnictví poznamenal, že by neškodilo, aby si lidé museli za některé věci připlatit, protože když je něco zadarmo, tak si toho lidé neváží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …