Dejte to odborníkům. Covid: Ivan Bartoš má návrh

07.03.2021 21:42

Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše je nutné, aby koronavirovou epidemii řešili odborníci. I z toho důvodu navrhují ve společném plánu Pirátů a Starostů s názvem Za pět dvanáct vytvoření nadresortního poradního orgánu podobně fungujícího jako třeba Institut Roberta Kocha v Německu.

Dejte to odborníkům. Covid: Ivan Bartoš má návrh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

„Tento stálý tým by byl složený z uznávaných odborníků v oblasti zdravotnictví, ekonomie, matematiky, sociologie, výzkumu a dalších věd, shromažďoval by dostupné vědecké poznatky o epidemii, dopadech na ekonomiku a chování lidí a jako celek by vládě navrhoval potřebná a opodstatněná opatření,“ míní Bartoš.

Anketa

Má poslanec Lubomír Volný vaši důvěru?

37%
63%
hlasovalo: 14812 lidí

„Ať se politici stáhnou a dají dohromady tým odborníků ze všech oblastí a respektují jejich rady. Jako se v Německu respektuje Kochův institut. Tým, který řekne: za nás po odborné debatě je potřeba udělat toto, s následujícími dopady. V rozpočtu se musejí najít takové peníze, aby se to dalo zaplatit. Ukázat, kteří lidé budou ekonomicky postižení, a stát jim musí pomoct. Prostě jasně promyslet scénář se všemi důsledky pro život a ekonomiku. Ne tady chaoticky střílet od boku. Ať to ten odborný tým přinese libovolnému ministru zdravotnictví. Klidně i tomu premiérovi. Já když jako premiér budu vědět, že to, co ten tým prezentuje, jakou má za sebou odbornou práci konkrétních lidí, kteří mají odvahu se pod to podepsat, tak můžeme řízení pandemie zcela odpolitizovat,“ dodal Bartoš. 

„Informace o všech dopadech a souvislostech pandemie musejí vycházet od odborného týmu, který se za všechna ta data a návrhy řešení a dopadů postaví. V tom týmu, opakuji, nemají být jen zdravotníci. Když se dnes bavíme o všech souvislostech případného ekonomického lockdownu, nikdo lidem nevysvětluje, jaký má ten nápad zavřít průmysl existenční dopady do budoucna. Takové věci by měl někdo důvěryhodný lidem vysvětlovat,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

4:46 „Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

Předseda Senátu, držitel mnoha politických funkcí, zástupce ODS Miloš Vystrčil, se ještě ani neprobr…