„Ten prodej zbytku akcií (Mostecké uhelné společnosti) za 4,1 mld., myslím, že to bylo, (...) nebyl až tak nízký a bylo to dokonce víc, než tehdy odhadoval FNM (Fond národního majetku),“ nechal se například Zavadil slyšet během debaty. Podle serveru Demagog.cz ale byl zbývající podíl státu prodán firmě Investenergy za 650 milionů korun. Zavadilovu informaci o odhadu FNM se nepodařilo ověřit, částku ale označil za přemrštěnou, a tudíž nepravdivou.
- TÉMA: Předčasné volby
Za nepravdu označil Demagog.cz i jeho tvrzení ohledně státních pokladen. „Firma IBM, která provozuje ten systém integrovaný státní pokladny, tak ta má vlastně podklady pro daňové, účetní a rozpočtové věci. Tam je bezpečnostní riziko, že se tyhle záležitosti dostávaj úplně někam jinam, úplně mimo republiku. (...) Na to poukazuje i NKÚ (Nejvyšší kontrolní úřad),“ pronesl. Demagog.cz ale zjistil, že Nejvyšší kontrolní úřad poukazoval na nesrovnalosti spojené s cenou projektu, která kvůli zpoždění narostla dvojnásobně, nikoli na ohrožení bezpečnosti republiky.
Němcová zalhala dvakrát
Ani jednička občanských demokratů Miroslava Němcová nemluvila vždy pravdivě, Demagog.cz ji nachytal při lživých výrocích dvakrát. Tvrdila, že kauza privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) byla odložena v roce 2006, a to za nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové. Jak ale uvedl Demagog.cz, Marie Benešová zastávala tento post v letech 1999 až 2005. Vyšetřování kauzy MUS odložila policie až v roce 2008, kdy byla v úřadu Renáta Vesecká.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem