Demoblok ve při: Paní Němcová, měla jste jít pryč!

01.10.2020 9:24

Zatímco čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve volbách do Senátu na Praze 1 jednoznačně podpořil Miroslavu Němcovou (ODS), šéf hnutí Praha sobě Jan Čižinský se postavil proti Němcové. Byl by prý raději, aby na Praze 1 vyhrál stávající senátor Václav Hampl (KDU-ČSL).

Demoblok ve při: Paní Němcová, měla jste jít pryč!
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi
reklama

Miroslava Němcová je jednou z řady kandidátek do Senátu. Zatímco Karel Schwarzenberg bývalou předsedkyni Sněmovny jasně podpořil, Jan Čižinský vyjádřil lítost nad tím, že proti sobě na Praze 1 stojí tak kvalitní lidé jako je stávající senátor a bývalý rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl a již zmíněná Miroslav Němcová.

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 30515 lidí

Čižinský by uvítal, kdyby Němcová kandidovala jinde a v Senátu mohli nakonec působit oba.

„Před pár lety společně opustili sál při projevu prezidenta Zemana a určitě si vzpomenete, jak Václav Hampl jako rektor hájil proti témuž prezidentovi akademické svobody. Nerozumím tomu, proč došlo k tomu, že tito dva lidé jdou proti sobě. Snažil jsem se, aby se to nestalo. Pan obhajující domácí senátor Hampl totiž těžko může svůj aktuální senátní obvod opustit a kandidovat jinde, zatímco paní poslankyně Němcová mohla kandidovat jinde a byli by zvoleni oba,“ napsal Čižinský na sociální síti Facebook.

Ale když už se to takto nepodařilo domluvit, podpořil raději Hampla.

„V rozhodování u mne převažuje zkušenost s Václavem Hamplem, se kterým máme stejný cíl - sousedskou společnost, v níž nikdo nemá pocit, že byl hozen přes palubu. Podporuji jej, protože pomohl, kdykoli jsme potřebovali. Pomohl zachránit platanovou alej na Letné. Dobře si vzpomínám, jak jsme tehdy v platanové aleji mrzli a přesvědčovali odborníky, že není dobře stále krásnou platanovou alej vykácet a znovu vysadit. Pan senátor podpořil také konec hracích automatů v Praze a tedy i v Praze 1, kde šlo o opravdu tuhý boj,“ vysvětloval Čižinský.

Podle jeho názoru je Hampl jednou z těch osobností, které zajistily a ukotvily, že Senát má být nezávislý od Sněmovny a stranické politiky.

Čižinský na něm oceňuje i skutečnost, že mu vždy na srdci leželo životní prostředí, ale také názory studentů. Vždy se o jejich názory zajímal. Věnuje se také otázkám spojeným s Evropskou unií.

To všechno jsou věci, které poslanec a lídr hnutí Praha sobě oceňuje a pro které je odhodlán dát Hamplovi svůj hlas.

prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

  • BPP
  • Tento profil není senátorem V. Hamplem aktivně používán.

Jan Čižinský podpořil Václava Hampla

Jan Čižinský podpořil Václava Hampla

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…