Demokraté apelují na Trumpa: Musíme zachovat sankce vůči Rusku

13. 1. 2019 7:50

Vůdce demokratické senátní menšiny Chuck Schumer vyzval 45. pána Bílého domu, aby zachoval v platnosti sankce vůči Rusku. Včetně firem, které jsou napojeny na ruského oligarchu Olega Děripasku. Ministr financí Steven Mnuchin oznámil, že u některých Děripaskových firem mohou být sankce uvolněny. Schumer to považuje za chybné rozhodnutí.

Demokraté apelují na Trumpa:  Musíme zachovat sankce vůči Rusku
Foto: Israel National News
Popisek: Vlajky USA a Ruské federace

Podle informací agentury Reuters Chuck Schumer apeluje na administrativu Donalda Trumpa, aby neuvolňovala sankce vůči ruským firmám. Ani proti firmám napojeným na ruského oligarchu Olega Děripasku. Sluší se připomenout, že jak Spojené státy, tak Evropská unie uvalily sankce na ruské firmy a osoby blízké ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi poté, co ruská armáda obsadila Ukrajinský poloostrov Krym. Oleg Děripaska je opovažován za podnikatele, který má k ruskému prezidentovi blízko.

„Dospěli jsme k závěru, že návrh Ministerstva financí je chybný a nezajistí dostatečnou kontrolu společností napojených na Děripasku. Senát by se měl pokusit zablokovat toto zavádějící úsilí Trumpovy administrativy a měl by sankce ponechat v platnosti,“ konstatoval Schumer.

Vůdce demokratické menšiny v Senátu má za to, že by sankce měly být zachovány už proto, že dosud nebylo uzavřeno vyšetřování Trumpova možného napojení na Rusko. Ve Spojených státech se už dva roky vede debata o tom, zda ke zvolení Trumpa prezidentem napomohli právě Rusové.

Ministr Mnuchin oponoval, že si administrativa zachová kontrolu nad fungováním firem napojených na Děripasku. Podniky budou muset plnit přísné podmínky a pokud některou z nich poruší, sankční režim vůči nim bude opět zostřen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

4:42 Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři Parlamentníc…