Demonstrovat do ulic by šla jen čtvrtina Čechů

19.10.2011 21:42

V souvislosti s víkendovými protesty ve světových metropolích by do ulic vyrazila demonstrovat čtvrtina Čechů, naopak 76 procent se osobně zúčastnit nechce. S odkazem na průzkum agentury SC&C to uvedla Česká televize (ČT). Z průzkumu dále vyplývá, že většina respondentů v následujících týdnech očekává zesílení protestů i v Česku.

Demonstrovat do ulic by šla jen čtvrtina Čechů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Davy, sociální nepokoje, nespokojenost na demonstraci v Rumburku v září 2011. Odvrátíme podobné protesty nyní, po devíti letech?
reklama

Během uplynulého víkendu se v mnoha světových metropolích uskutečnily protesty proti chování vlád a finančních kruhů v době ekonomické krize. Akci pořádalo hnutí Jednotně za změnu světa (United for Globalchange) a menší demonstrace se konala i v Praze.

Související:
Pořadatelé z ProAlt čekají na demonstraci proti vládě 5000 lidí

Podle průzkumu 73 procent lidí v Česku demonstrace zaznamenalo, většina ale nezná důvody, proč se konaly. Skoro polovina Čechů očekává, že se protesty ve větší míře přesunou i do Česka, budou podle nich ale poklidné. Násilné střety předpokládá 15 procent dotázaných, 37 procent zesílení protestů nečeká.

Všechny průzkumy SC&C ZDE

Nejbližší protivládní akci plánují občanské iniciativy s podporou odborů už na tuto sobotu do Prahy. Nejvíc dotázaných upřednostňuje, aby se protesty případně konaly i v dalších velkých městech (35 procent), generální stávku preferuje 23 procent lidí, masovou demonstraci v Praze 17 procent a podle čtvrtiny dotázaných podobné akce vůbec nemají smysl. Pořadatelé z iniciativy ProAlt očekávají, že se sobotní akce zúčastní zhruba 5000 lidí.

Čtěte také:
Rozehřátí odboráři: Vládní reformy na lidi teprve dopadnou. Pak to začne 
Je nutné překopat celý rozpočet, tvrdí šéf odborů Zavadil 
Kalouskovi se udělalo zle při jednání s odboráři 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…