Deník Referendum: Parlamentní listy musejí být zničeny

19.04.2016 17:11

Podle komentátora Deníku Referendum Josefa Patočky si všichni mysleli, že internet přinese „skvělou svobodu“. Místo toho však prý přinesl „svobodu nejhanebnějších kapitalistů zaplatit si nejsprostší propagandu“. Reakce je podle Patočky jednoznačná – je třeba internet zregulovat, aby se těmto hanebnostem zabránilo.

Deník Referendum: Parlamentní listy musejí být zničeny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Havlova knihovna hostila debatu šéfredaktorů Erika Taberyho a Jakuba Patočky na téma jak očistit demokracii. Plno bylo, rozhřešení nepřišlo

Za odstrašující případ toho, jak se internetová žurnalistika pokazila, pak Patočka prohlásil „jistý server s matoucím jménem, který chtěl kdysi (ještě v tisku) založit svůj obchodní model na klamném zdání, že je oficiální tiskovinou českého zákonodárství“.

Onen titul, ParlamentníListy.cz, prý spojuje to absolutně nejhorší ze starých a nových tiskovin. V podstatě je prý moderní variací na prvorepublikovou éru, kdy „úplatkář, politický dobrodruh a nesnesitelný šovinista Stříbrný provozoval bulvární Polední list“.

Následně účtuje se všemi těmito „vyšinutými servery“, které prý vrátily do médií „čistokrevně goebbelsovské techniky“, jež jsou tak ohavné, že se je Josefu Patočkovi nechce ani jmenovat.

Jako příklad uvedl text PL.cz, ve kterém občan žijící v sousedství žižkovského centra Klinika vypovídá o tom, jak její obyvatelé fungují. „Panoviny našly na proslule liberálním Žižkově, kde v posledních volbách zvítězila kandidátka vedená Stranou zelených, toho jednoho člověka, který byl ochotný napovídat jim právě to, co chtěly slyšet,“ vysvětluje metodu práce Patočka.

CELÝ TEXT JOSEFA PATOČKY ZDE.

Takových „faulů“ by prý mohl rozebrat tisíce, raději ale bude konstruktivní a navrhne, jak z toho všeho ven. Problémem je podle Patočky to, že „nikdo jim už nediktuje, o čem smějí – či nesmějí – lhát“. A řešení je jednoduché: „Parlamentní listy musejí být zničeny,“ doporučuje Josef Patočka.

Především jeho závěrečná výzva zaujala Jaroslava Plesla, šéfredaktora MF Dnes. „‚Parlamentní listy musejí být zničeny.‘ To je demokracie v podání Deníku Referendum. Ano, to je ten blogísek, jemuž šéfuje člen ČSSD,“ poznamenal na svém Facebooku.

Nadšení však Josef Patočka nevyvolal ani mezi diskutujícími čtenáři Deníku Referendum. „Jsou objektivní v tom smyslu, že tisknou všechno. Zaplať pánbůh za ně. Čtenář není blbec, čtenář si vybere,“ psala jedna ze čtenářek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zeman, lidská troska. Klaus, děs.“ Miliardář Janeček si pustil pusu na špacír

20:00 „Zeman, lidská troska. Klaus, děs.“ Miliardář Janeček si pustil pusu na špacír

Hostem Standa Show byl matematik, vizionář a podnikatel Karel Janeček. „Nějaká omezení dávají smysl.…