Desítky vysvlečených mužů zatčeny. Izraelská armáda na severu Gazy v akci

07.12.2023 22:23 | Monitoring

Do tunelů Hamásu na severu Pásma Gazy již teče mořská voda. Pouští ji tam Izrael, píše server Fisrtpost s odkazem na video zachycující vodu proudící do jednoho z tunelů. Pět pump bylo instalováno v půlce listopadu na severu pásma, konkrétně izraelskými obrannými silami (IDF).

Desítky vysvlečených mužů zatčeny. Izraelská armáda na severu Gazy v akci
Foto: Repro: X
Popisek: Hamás

Jak píše server Fisrtpost, není jasné, zda plnění podzemních tunelů slanou vodou ze Středozemního moře není jen testem. Spekuluje se totiž mimo jiné o tom, že Izrael chce se zaplavením tunelů počkat, až Hamás a Islámský džihád propustí všechny rukojmí. 

Kromě toho se objevují také obavy z možného znehodnocení zásob podzemních vod. Není známo ani to, kudy by voda proudila a jak jsou tunely izolovány od okolí.

Zahraniční reportér ČT Jakub Szantó v souvislosti s izraelsko-palestinským konfliktem píše: „IDF pozatýkala na severu Gazy desítky mužů. Má jít o podezřelé ze členství v Hamásu a v jiných teroristických organizacích.“

„Jako dobrý, ale proč je svlíkaj? Nic tím nenaznačuju. Ptám se, protože to nechápu,“ zeptal se ho pak jeden z diskutérů. „Kvůli hrozbě sebevražedných pásů pod oblečením,“ odvětil Szántó.

reklama

autor: Vanda Efnerová

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

4:44 Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

Svíčková na smetaně za 295, smažený sýr s přílohou za 239 Kč, belgické hranolky za 95 korun. Kdo se …