Dětem zakrývají oči, když je v TV Miloš Zeman, který dělá jen ostudu, naříká český miliardář

19.12.2016 7:15

Miliardář Ondřej Tomek se v rozhovoru pro server iDnes.cz nechal vyfotografovat s tričkem s nápisem „Stop Zemane“. Proč? „Vadí mi, co se tu odehrává v posledních třech letech. Moje kamarádky zakrývají dětem oči, když vidí Zemana v televizi. Jeho chování je hodně nedůstojné pro nás všechny. Pro nás, kteří podnikáme v zahraničí, opravdu silně. Zeman nás vrací myšlením zpátky skoro do totality. Lži, urážky, řiťolezectví. Je to neomalený hulvát,“ říká.

Dětem zakrývají oči, když je v TV Miloš Zeman, který dělá jen ostudu, naříká český miliardář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman pronesl proslov ve sněmovně. Vyzval k úspoře státních výdajů v oblastech sociálních dávek a fotovoltaiky

Stýská si také na to, že v Česku je považováno za velký byznys uhlí nebo půjčky, „prostě věci z 19. století, které jsou ještě často spojovány s postprivatizační epochou“. „Nám, kdo děláme trochu jiný byznys, ale Zemanův postoj ubližuje. Pokud bychom chtěli podnikat v Číně, tak to musíme dělat s hrdostí a ne s tím, že obchodnímu partnerovi lížete zadnici. Zjednodušeně řečeno, nikdo si od nás produkt nekoupí ze soucitu k naší slabosti, ale jen proto, že je nejlepší. Kvalitní ekonomická diplomacie podle mě vypadá úplně jinak. Nepotlačuje zájmy vlastních lidí, nepotlačuje demonstrace proti názoru někoho jiného, má být svobodná na úrovni demokratického i svobodného myšleni. To, co předvádějí ty loutky na Hradě, je k pláči. Skupina ubožáků kazí náladu všem lidem a navíc byznys poctivým podnikatelům,“ uvedl Tomek.

Celý text je ZDE

Podle jeho názoru se to, co provádí Zeman, ekonomickou diplomacií nazývat nedá. „Je to řiťolezectví a ukazuje to, že se za posledních 25 let nic v jeho vnímání světa nezměnilo. Zamrzl, podle mě, myšlením v sedmdesátých letech. Občas od někoho slýchám, že je chytrý, ale podle mě není, soudě dle jeho vyjadřování. Když se podíváte na vládní delegaci slovenského prezidenta Kisky, tak ta je tvořená z půlky lidmi z „toho co nazýváte velkým businessem” a z poloviny lidmi z mladých, moderních firem, včetně start-upů. Mému byznysu prezident Zeman v zahraničí nepomáhá, ale ubližuje. A podíváte-li se na fotografie prezidentské podnikatelské delegace v zahraničí, vidíte rok 1960, možná 1970. Rozhodně ne 21. století,“ dodal Tomek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

17:59 Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

VÍME PRVNÍ Redakce ParlamentníchListů.cz obdržela zajímavou informaci. Na elitním katolickém Arcibis…