Dětem zakrývají oči, když je v TV Miloš Zeman, který dělá jen ostudu, naříká český miliardář

19.12.2016 7:15 | Zprávy
autor: vam

Miliardář Ondřej Tomek se v rozhovoru pro server iDnes.cz nechal vyfotografovat s tričkem s nápisem „Stop Zemane“. Proč? „Vadí mi, co se tu odehrává v posledních třech letech. Moje kamarádky zakrývají dětem oči, když vidí Zemana v televizi. Jeho chování je hodně nedůstojné pro nás všechny. Pro nás, kteří podnikáme v zahraničí, opravdu silně. Zeman nás vrací myšlením zpátky skoro do totality. Lži, urážky, řiťolezectví. Je to neomalený hulvát,“ říká.

Dětem zakrývají oči, když je v TV Miloš Zeman, který dělá jen ostudu, naříká český miliardář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman pronesl proslov ve sněmovně. Vyzval k úspoře státních výdajů v oblastech sociálních dávek a fotovoltaiky

Stýská si také na to, že v Česku je považováno za velký byznys uhlí nebo půjčky, „prostě věci z 19. století, které jsou ještě často spojovány s postprivatizační epochou“. „Nám, kdo děláme trochu jiný byznys, ale Zemanův postoj ubližuje. Pokud bychom chtěli podnikat v Číně, tak to musíme dělat s hrdostí a ne s tím, že obchodnímu partnerovi lížete zadnici. Zjednodušeně řečeno, nikdo si od nás produkt nekoupí ze soucitu k naší slabosti, ale jen proto, že je nejlepší. Kvalitní ekonomická diplomacie podle mě vypadá úplně jinak. Nepotlačuje zájmy vlastních lidí, nepotlačuje demonstrace proti názoru někoho jiného, má být svobodná na úrovni demokratického i svobodného myšleni. To, co předvádějí ty loutky na Hradě, je k pláči. Skupina ubožáků kazí náladu všem lidem a navíc byznys poctivým podnikatelům,“ uvedl Tomek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…