Děti Země hrozí prezidentu Zemanovi žalobou. Popisoval, jak vymáhají „výpalné“

01.06.2017 22:15

Ekologický spolek Děti Země požádal prezidenta Miloše Zemana o poskytnutí důkazů k jeho tvrzením proneseným v pondělí při návštěvě Jihomoravského kraje. Zeman při setkání se zastupiteli v reakci na dotaz naznačil, že zelení aktivisté požadují „výpalné“, tedy sponzorský dar, aby neblokovali projekty žalobami.

Děti Země hrozí prezidentu Zemanovi žalobou. Popisoval, jak vymáhají „výpalné“
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Čili je to ‚pokud nedostaneme sponzorský dar, podáme na vás žalobu‘. Důkazem jsou Děti Země v čele s panem Patrikem (předseda Miroslav Patrik). Podali 26 žalob na dostavbu dálnice D8 v Ústeckém kraji. Výstavba úseku 15 kilometrů proto trvala asi 20 let,“ řekl v pondělí Zeman.

„Je to od prezidenta klasická pomluva, neboť nikdy jsme od žádné státní instituce a ani od žádné státní zaměstnankyně či zaměstnance o tzv. sponzorské dary nežádali jako výměnu za to, že proti rozhodnutí o dálnici D8 v Českém středohoří nepodáme správní žalobu,“ uvedl Patrik. Doplnil, že podané žaloby ve skutečnosti přípravu a výstavbu dálnice D8 neblokovaly, informuje ČTK.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V době zrušení územního rozhodnutí v červnu 2010 už bylo podle Dětí Země vydáno 90 procent všech dílčích stavebních povolení a dálnice se tři roky stavěla. Navíc soudy žalobám nepřiznávaly odkladné účinky, až na jeden případ, který prý zpoždění též neovlivnil.

Prezident návštěvu jižní Moravy zahájil na krajském úřadu, kde se setkal se zastupiteli. Po projevech hejtmana Bohumila Šimka (ANO) a Zemana byl prostor pro dotazy zastupitelů. Přihlásil se také Lubomír Španěl (SPD-SPO) a s nadsázkou se ptal, zda by prezident aktivistům blokujícím stavbu komunikací sebral řidičský průkaz.

Prezident uvedl, že odebrání řidičského oprávnění je mírnější varianta, ale navrhoval by krutější v podobě vytvoření rezervace pro zelené aktivisty, v níž by nesměli používat civilizační výdobytky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…