Děti, zapalte Putina. Video ze slavnosti na západě Ukrajiny

18. 8. 2014 20:49

V ukrajinském městě Ivano-Frankivsk se konalo shromáždění v rámci Festivalu dětí. Na akci, kde se zpívala hymna a provolávala se sláva Ukrajině, byl přítomen i ruský prezident Vladimir Putin – ovšem jako vycpaný panák, kterého Ukrajinci polili benzinem a spolu s dětmi zapálili.

Děti, zapalte Putina. Video ze slavnosti na západě Ukrajiny
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Demonstranti pověsili na zamčenou bránu ukrajinskou vlajku
reklama

Na videu ze shromáždění na náměstí v západoukrajinském městě je hned na začátku vidět papírová figurína s tváří Vladimira Putina, která klečí spoutaná u zábradlí. Na pódiu pak shromážděným účastníkům dětské slavnosti, kterých je na náměstí odhadem několik set, vysvětluje moderátor do mikrofonu, že ruský prezident takto skutečně může skončit. Následuje výklad, přibližující z ukrajinského pohledu nejnovější vývoj bojových operací na východní Ukrajině.

Politické školení končí zpěvem ukrajinské hymny, k čemuž se připojují i malé děti, které jejich rodiče předtím přivedli na pódium. Někteří své ratolesti nabádají, aby se při burácivém zpěvu chytli rukou za srdce.

Následně přítomní za nadšeného povzbuzování moderátorů a zjevných projevů souhlasu z publika polijí figurínu benzinem a spolu s některými staršími dětmi „Putina“ zapálí. Kolem vycpaného panáka následně na další výzvu začínají děti v kroužku tančit a do tohoto rituálu se za nadšeného aplausu zapojují i ty nejmenší z nich. Jak se provolává sláva Ukrajině, můžete vidět v přiloženém videu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

19:39 Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

Šéfredaktora Mladé Fronty DNES patřící Andreji Babišovi Jaroslava Plesla obvinil právník Radek Pokor…