Developer Sekyra se rozpovídal. Kněze Halíka chce za prezidenta a chystá knihu

25.07.2014 21:02

Developer a přítel lobbisty Romana Janouška Luděk Sekyra se dal na dráhu politického filozofa. Chystá se dokonce napsat i knihu. Skrze své kontakty na vládní lidovce také hodlá prosadit stavbu „blobu“ zesnulého architekta Jana Kaplického na Rohanském ostrově v Praze a pohrává si s ideou katolického kněze Tomáše Halíka jako prezidenta České republiky. Řekl to v rozhovoru pro týdeník ECHO.

Developer Sekyra se rozpovídal. Kněze Halíka chce za prezidenta a chystá knihu
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík
reklama

Luděk Sekyra je úspěšným podnikatelem v realitním byznysu. Jenom v Praze vlastní mnoho lukrativních pozemků a je považován za jednoho z největších stavitelů pražské metropole.  

Místo golfu Oxford 

V současné době ale realitní byznys odsunuje na druhou kolej. Většinu svého času a energie věnuje politické filozofii a úvahám o tom, kam směřuje společnost. Týdeníku ECHO prozradil, že se v létě chystá místo hraní golfu s Romanem Janouškem do anglického univerzitního městečka Oxfordu. Ve zdejší knihovně si chce číst a pracovat na své knize o vztahu politiky, etiky a morálky.   

V hlavě nosí také dva společenské projekty, kterým by chtěl rovněž věnovat část svých sil. Jedním z nich je stavba blobu Jana Kaplického na Rohanském ostrově v Praze. Realizaci architektova návrhu by měli pomoci lidovci, kterým poskytl před sněmovními volbami tři a půl milionu korun a jejichž člověk Daniel Herman nyní stojí v čele ministerstva kultury.

Halík na Hrad

Druhým je kandidatura jeho přítele Tomáše Halíka na prezidenta. „Václav Havel byl přesvědčen, že by to byl výborný prezident. A já s ním souhlasím,“ řekl ECHU Sekyra. „Byla to ale jen idea. Žádné konkrétní kroky v tom nepodnikám. Navíc jsem přesvědčen, že schválení přímé volby byl omyl, který rozhodil náš ústavní systém,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …