Dezinformátorka? Komentátor analyzoval Langšádlové práci s informacemi. Co kde řekla i napsala

19.6.2022 5:25 odp.

Komentátor Martin Weiss na serveru Echo24 okomentoval počínání ministryně pro vědu a výzkum Heleny Langšádlové. Konstatoval, že se tato dáma rozhodla bojovat proti dezinformacím vlastními dezinformacemi. Svým vystupováním prý navíc ukázala, že vůbec netuší, co je to strategická komunikace.

Dezinformátorka? Komentátor analyzoval Langšádlové práci s informacemi. Co kde řekla i napsala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Langšádlová

Ministryně pro vědu a výzkum z TOP 09 Helena Langšádlová ve vysílání České televize prohlásila, že v boji s dezinformacemi hodlá využít strategickou komunikaci, ale už nedokázala vysvětlit, co tím přesně myslí.

Řekla pouze, že strategickou komunikaci používají i ve Velké Británii. A posléze dodala, že opatření ke strategické komunikaci měla být přijata už v roce 2016. Weiss tady upozornil, že ani jedna z vět není odpovědí na otázku, co to vlastně je strategická komunikace. A z Weissova pohledu navíc vypouští z úst hlouposti.

V pozdější části svého vystoupení Langšádlová konstatuje, že dezinformace se u nás šíří ‚už sedm let‘ a ‚šíří se asi sedmkrát rychleji než běžné zprávy‘. Vy věříte na náhody? A jak tedy vysvětlit, že Langšádlová předtím zmínila, že v Británii strategickou komunikaci řeší ‚sedmdesátá sedmá brigáda armády‘? Už vám to dochází? Samozřejmě je to hloupost,“ uvedl doslova komentátor.

Mgr. Helena Langšádlová

  • TOP 09
  • ministryně pro vědu a výzkum a inovace

„U tak popleteného člověka pak není divu, že sám podlehne dezinformacím a šíří je. Sedmého (!) června napsala Langšádlová na Twitteru poté, co byla ‚vyvolána‘ aktivistou Kryštofem Stupkou, že spolek Aliance pro rodinu ‚je napojen na Putinův režim a uchyluje se k nenávistným projevům‘,“ poznamenal Weiss s tím, že se zanedlouho poté omluvila, že si vyslovenou informaci předem řádně neověřila.

Podle komentátora tak postupovala podobně jako někteří jiní lidé posedlí dezinformacemi a pracovala s tím, co se jí hodilo tzv. do krámu a naznačuje, že sice něco není jisté, „ale mohlo by to tak být“.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mají zbraně a Sorose.“ Migrace ožívá. Maďarsko ostře k EU

8:24 „Mají zbraně a Sorose.“ Migrace ožívá. Maďarsko ostře k EU

Maďarsko se v posledních dnech na svých hranicích dostává do velkého tlaku. Země, zaznamenávající vy…