Dienstbier: Extremisty nekomentuji, Okamuro

30.06.2014 12:00

Předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura prohlásil v nedělním pořadu Partie TV Prima, že by zrušil funkci ministra vlády pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Současný ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) se k Okamurovým výrokům nechtěl vyjadřovat. „Extremisty nekomentuji," řekl doslova. Server Romea.cz přináší také reakci místopředsedy Českého helsinského výboru Františka Kostlána, který souhlasí s postupem ministra pro lidská práva, a to nejen v jeho plánech, ale i v jeho zdrženlivosti v reakcích na výroky Tomio Okamury.

Dienstbier: Extremisty nekomentuji, Okamuro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Okamura Dienstbiera kritizoval za údajnou snahu o pozitivní diskriminaci Romů, za snahu zavést kvóty pro ženy na kandidátkách politických stran a za úmysl prosadit volební právo pro cizince. Nápady ministra Jiřího Dienstbiera Okamura rovnou označil za nesmyslné paskvily a dodal, že ministr v zemi, kde rozhodně není bezpečno, by měl řešit úplně jiné věci.

Romea.cz uvádí na pravou míru návrh Jiřího Dienstbiera z konce března. Ten prý nehovořil o volbách do Parlamentu. Hovořil o svém nápadu, že cizinci ze zemí mimo EU, kteří v ČR dlouhodobě žijí, by mohli v budoucnu volit v komunálních volbách. Řekl tehdy, že chce proto začít debatu o případném volebním právu pro migranty a o změně volebních zákonů.

Dienstbier postupuje správně

Podle Františka Kostlána, místopředsedy Českého helsinského výboru a člena společnosti ROMEA, postupuje ministr Dienstbier správně jak ve svých návrzích, tak při odmítání komentování populistických výroků jednotlivých politiků.

„Osobně jsem této vládě vděčný, že zřídila Ministerstvo pro lidská práva a že v jeho čele stojí silná osobnost, která ví, co tato tematika obnáší. Slibujeme si od toho mimo jiné i postupné zlepšování situace chudých lidí v sociálně vyloučených lokalitách. A zároveň s tím i umenšení vlivu extremistů Okamurova typu. Je dobře, že pan Dienstbier na každý jeho nesmyslný výrok nereaguje, už jen proto, že by prakticky nedělal nic jiného. Okamura neustále vrší nenávistné a hloupé výroky, svědčící o jeho naprosté neznalosti problematiky. Zatím jsem od něj nezaslechl nic, co by mělo alespoň trochu hlavu a patu," cituje Romea.cz Kostlána.

reklama

autor: dkr

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

4:44 Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

Stovky zemědělských podniků z celé země se sjednotily pod jedním praporem a především mezi sebou dal…