Dienstbier: Rampulovo odvolání se zbytečně protahovalo

14.10.2011 22:48

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) odvolal vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu. Rozhodl tak na základě doporučení rozkladové komise. Celý proces odvolávání Rampuly trval téměř sedm měsíců. Lze tuto dobu považovat ještě za standardní? A kdo teď povede zastupitelství. V Událostech komentářích se k tomu vyjádřil Jiří Pospíšil a senátor a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier.

Dienstbier: Rampulovo odvolání se zbytečně protahovalo
reklama

„Já jsem v žádném případě neváhal. Rampula musel dostat čas, aby se vyjádřil k rozhodnutí rozkladové komise. Je to klasické řízení, které trvá určitou dobu. Já nemohu vynechat určité správní postupy," bránil se Pospíšil nařčení, že celý proces trval příliš dlouho.

Popřel rovněž, že by jeho rozhodnutí ovlivnily jakékoli politické tlaky. „Premiér Nečas neměl na mém rozhodnutí žádný podíl. Řídil jsem se výhradně podle právních podkladů a podle stanovisek expertů."

Nestabilní státní zastupitelství

Jiří Dienstbier ale délku trvání procesu rozhodně nepovažuje za akceptovatelnou. „Pospíšil váhal sedm měsíců a ze začátku nečinil žádné kroky. Tato doba je naprosto nepřijatelná, vnáší obrovskou nestabilitu do státního zastupitelství," kritizoval oranžový senátor.

Zatím ještě není ve hře další kandidát na vrchního státního zástupce. Musí se počkat i na verdikt soudu, zda Rampulovo odvolání potvrdí.


Čtěte více:
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…