Dienstbier před druhým kolem: Možná tam hodím prázdnou obálku

16.01.2013 19:26

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier komentoval na rádiu Impuls druhé kolo voleb. Sám odmítá doporučovat, koho z dvou kandidátů volit. K volbám ale půjde. Nepopřel však, že do urny nakonec vhodí prázdnou obálku.

Dienstbier před druhým kolem: Možná tam hodím prázdnou obálku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

Jiří Dienstbier prý nebude dávat žádná doporučení, koho mají jeho podporovatelé volit v druhém kole. „Ať jde každý k volbám, i když si nevybere žádného z kandidátů,“ radil v Impulsech Václava Moravce. Podle něj je například postojem i vhození prázdné obálky.

Přitom jeho strana podpořila do druhého kola Miloše Zemana. Pro Dienstbiera je však tento kandidát natolik spojen s prorůstáním politiky a byznysu, že je nevolitelný. „To, čemu já říkám pražská mafie, a nejenom já, se zcela evidentně hlásí k Miloši Zemanovi,“ prohlásil.

Proč ale nedrží krok s ČSSD? „To mám říkat něco úplně jiného před volbami a něco úplně jiného po volbách?“ zeptal se. Sám totiž před prvním kolem ostře kritizoval Zemana a opoziční smlouvu. O druhém kole tedy bude mlčet. „Není tam ani jeden takový (kandidát), abych mohl svým voličům s čistým svědomím říct: Ano, toho jděte volit,“ uvedl Dienstbier.

Tématem rozhovoru byla i amnestie Václava Klause. Podle Dienstbiera je na ní vidět, že ji nesestavovali odborníci – spíše je prý šitá na míru dávným Klausovým přátelům z 90. let. „Já na rozdíl od jiných jsem si hned 1. ledna tu amnestii přečetl,“ poukázal Dienstbier. A proto hned prý komentoval, že jde o amnestii korupčníkům. „Kdybychom měli prezidenta, který se chová slušně, a premiéra, který je při smyslech, tak by nikdy nemohla vyjít taková amnestie,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vzpoury generálů ve Francii a USA. Bude občanská válka, soudí Jaroslav Bašta

8:27 Vzpoury generálů ve Francii a USA. Bude občanská válka, soudí Jaroslav Bašta

Desítky generálů ve výslužbě sepsaly ve Francii i ve Spojených státech otevřené dopisy. V nich gener…