Dienstbier udeřil: Zeman argumentuje stupidně a je to...

13.12.2015 20:33

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) trvá na tom, že je třeba uprchlíkům pomáhat. Nesmíme sice zapomínat na bezpečnostní rizika, ale většina běženců potřebuje naši pomoc a sociální demokraté by se měli snažit pomáhat těm, kteří to potřebují. I když nejen oni. Prezident Zeman se proto projevuje spíše jako pravicový extremista než jako levicový politik.

Dienstbier udeřil: Zeman argumentuje stupidně a je to...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jiří Dienstbier

Jiřímu Dienstbierovi sice klesá popularita kvůli jeho výrocích o uprchlících, ale ministr si trvá na svém. Nemůže prý říkat nic víc než to, co opravdu cítí. A cítí, že uprchlíci potřebují pomoc. Lidé sice mají strach, ale podle Dienstbiera se zatím nemají čeho bát. Žádnou uprchlickou krizi totiž v Česku nezažíváme, a pokud se na současné situaci v Evropě nic nezmění, tak ani nezažijeme.

Je si toho prý vědom i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Prezident Miloš Zeman prý nemá pravdu, když buď sám, nebo ústy svého mluvčího Jiřího Ovčáčka hlásá, že premiérův názor na uprchlíky je ve skutečnosti jiný, ale opakuje názory svých poradců. „To je poněkud stupidní, takhle argumentovat. Každý, kdo zná pana premiéra, ví, že to není člověk, který by poslouchal kohokoli a jen něco opakoval. Je to člověk, jenž má věci strategicky do hloubky promyšlené,“ konstatoval ministr Dienstbier v rozhovoru pro Týden.cz.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezidenta Zemana navíc označil za pravicového extremistu, kterého by nevolil do žádné veřejné funkce. Nevyjadřuje se totiž jako levicový politik, za něhož se vydává. Může se ale stát, že v příštích volbách převládne jiný názor a Zeman bude znovu zvolen prezidentem. Pokud bude znovu kandidovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

17:21 Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez…