Díky SPZ na přání ubude korupce, slibuje ministr Dobeš

16.06.2012 17:44

SPZ na přání je jedna z částí nového zákona, který připravilo ministerstvo dopravy. Prošel již vládou, teď záleží na poslancích. Podle ministra Pavla Dobeše by dokonce mohla snížit korupci.

Díky SPZ na přání ubude korupce, slibuje ministr Dobeš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš
reklama

„Já jsem rád, že tohle vstoupí v platnost, protože není náhoda, že drahé vozy mají zvláštní značky jako 1111,“ prohlásil ministr dopravy Pavel Dobeš v Pressklubu na Frekvenci 1. „Může tu být prostor, aby někdo nakupoval či uplácel úředníky, aby tuto konkrétní značku,“ poukázal na korupci.

SPZ na přání tak podle něj alespoň malou korupci odstraní. Za jednu tabulku podle vlastního výběru se bude platit 5000 korun, tedy za osobní auto, kde jsou dvě, bude muset dotyčný řidič zaplatit 10 tisíc. „Ještě jsem nepřemýšlel, co bych si dal za značku,“ připustil Dobeš.

Na dotaz moderátora Luboše Xavera Veselého ministr odmítl, že by tento zákon mohl způsobit, že ve výsledku na SPZkách vydělají spekulanti – nakoupí množství značek, čímž nejžádanější zablokují, a dál je prodají. Podle Dobeše se ale při žádosti bude vypisovat, jaký je zájem řidiče a pro koho daná SPZ je. To zamezí spekulacím.

„Pokud se to stihne, mohl by zákon platit od roku 2013,“ doufá Dobeš. Záleží jen na poslancích, jak rychle ho projednají. Kromě SPZ na přání se v zákoně řeší například i problémy se stanicemi technické kontroly.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Když se vyváží hnůj...” Docent četl Klause ml. k EU. Přidal nečekané závěry

7:21 ,,Když se vyváží hnůj...” Docent četl Klause ml. k EU. Přidal nečekané závěry

Publicista a vysokoškolský pedagog Radim Valenčík si přečetl rozhovor Václava Klause mladšího pro Pa…