Díky za pistoli! Trump poslal Babišovi dopis

1. 6. 2019 10:26

Na premiéra Andreje Babiše (ANO) se v Česku valí jedna demonstrace za druhou a argumenty, kterými vyvrací auditní zprávu Evropské komise o jeho střetu zájmů, už se pomalu nestačí ohánět. Rozhodl se proto na sociální síti pochlubit tím, že zatímco doma nedá svým odpůrcům spát, tak od amerického prezidenta Donalda Trumpa si právě vyzvedává děkovné psaní, čímž na sebe spustil další studenou sprchu. Dopis je totiž více než měsíc a půl starý.

Díky za pistoli! Trump poslal Babišovi dopis
Foto: Repro Youtube
Popisek: Andrej Babiš odpovídá v aplikaci Pojď do mě

Stejně jako před 11 lety George Bush mladší, i současný americký prezident Donald Trump dostal od českého premiéra jako dar střelnou zbraň – vzácnou jubilejní pistoli CZ75 z dílen České zbrojovky v Uherském Brodě, kterou mu český premiér předal při příležitosti březnové návštěvy Bílého domu.

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

19%
81%
hlasovalo: 21195 lidí

Trump pak Babišovi poslal za tento dar poděkování, kterým se premiér nyní ohání v těžkých časech. „Tohle mi dnes donesl americký velvyslanec Stephen B. King. V den, kdy do mě kopou takový dopis potěší,“ zveřejnil v pátek spolu s dopisem na svém facebooku premiér.

A posměch na sebe nenechal dlouho čekat. Lidé se povšimli, že dopis je už několik týdnů stará záležitost, jelikož je datován z 12. dubna 2019. „12. dubna 2019 a zrovna dnes vám přišel. Vytáhněte raději pejska nebo děti,“ vysmála se Babišovi Irena Jedelská.

Přispěvatel do diskuse Tomáš Dvořák na zveřejněný dopis od Trumpa, samozřejmě psaný v anglickém jazyce, reagoval pobaveně se slovy, že Babišovi voliči si obsah psaní stejně do českého jazyka nepřeloží.

Přišla ale i slova podpory, například od Karla Jeřábka, který premiérovi připomněl jeho úspěchy. A sice, že ANO vyhrálo volby do Evropského parlamentu, což ukázalo, že lidé za ním stojí. Zdůraznil, že liberální kavárna s lepšolidmi vyznávajícími multikulturalismus nezvítězí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…