Dimun přeje Sobotkovi k narozeninám. Hlavně odvahu

23.10.2011 17:56

Bývalý poradce Jiřího Paroubka Petr Dimun přeje nynějšímu předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi k narozeninám. Ke čtyřicátinám mu přeje hodně štěstí na svého nástupce.

Dimun přeje Sobotkovi k narozeninám. Hlavně odvahu
reklama
Bohuslav Sobotka slaví dnes 23. října své čtyřicáté narozeniny. A poradce Jiřího Paroubka Petr Dimun se mu rozhodl popřát vše nejlepší prostřednictvím nejen jeho webu Vaševěc.cz.

Nejprve Sobotkovi přeje větší štěstí na své nástupce v pozici předsedy ČSSD. „Předsedové sociální demokracie to nemají lehké. Snad s výjimkou Vladimíra Špidly - který byl donucen rezignovat poté, co ČSSD pod jeho vedením propadla v prvních volbách do Evropského parlamentu a ztrácela důvěru veřejnosti - se ČSSD nedokázala vyrovnat s žádným svým předsedou," míní Dimun.

Popisuje zde případ Vladimíra Špidly, kterého chválí za to, jak byl loajální ke svému nástupci Stanislavu Grossovi, a proto „dostal" post eurokomisaře. „To vše však Sobotka moc dobře zná. Byl loajálním předsedou poslaneckého klubu Miloši Zemanovi, aby se stal posléze jedním z těch, kteří aktivně zabránili jeho volbě prezidentem, byl nejbližším spolupracovníkem, ministrem financí ve vládě Vladimíra Špidly, s nímž se podílel na odpískání předvolebních slibů ČSSD větou, že 'sliby ČSSD nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce'," vypočítává Dimun.

Související: Vtipálek Dimun: Na pustém ostrově skončí Paroubek, Hašek a Sobotka...

Přát mu však trpělivost a politické štěstí nechce, toho má prý dost a dokáže se díky tomu dobře pohybovat v české politice. „Je otázkou, zda politika klidné síly, surfování po náladách veřejnosti, bez ambicí říkat nepříjemné věci, před kterými je nejlépe se schovat, sem tam se ukázat na demonstraci pražských intelektuálů, dovede ČSSD k vítězství a Sobotkovi umožní získat premiérský post," předpovídá Dimun.

A tak mu vychází, že by měl Sobotkovi popřát odvahu. Ta mu prý chybí, aby čelil oranžovým kmotrům. „Je jen otázkou času, kdy lidé pochopí, že na jejich zoufalství z politiky vlády Petra Nečase vydělávají naprosto stejní kmotři, jen v dresu s nápisem ČSSD," uzavírá své „přání" Dimun.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…