Disident Hučín zbohatl. Zdědil továrnu na nábytek

05.02.2011 11:53

Někdejší disident a bývalý důstojník Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín zdědil významný podíl v přerovské společnosti Kazeto, která se zabývá výrobou bytových doplňků, lepenkových kufrů, krabic a šanonů. Po dlouhých letech, kdy chodil po soudech a nemohl sehnat práci, se tak už zřejmě nemusí obávat o svou budoucnost, píše Mladá fronta Dnes (MfD).

Disident Hučín zbohatl. Zdědil továrnu na nábytek

Hučín byl před lety obviněn a obžalován z několika trestných činů. Byl podezřelý z podněcování levicového extremismu v 90. letech, kdy pracoval v BIS. Soudy jej osvobodily. Rehabilitován byl i za svou předlistopadovou činnost, kdy skončil několikrát i ve vězení.

Dědictví po Zejdovi

Část svého polovičního podílu ve společnosti Kazeto odkázal Hučínovi spolumajitel podniku Karel Zejda, který před časem ve věku 87 let zemřel.

"Velmi mi pomáhal již za totality a podporoval mě i nyní, když jsem například kandidoval do Senátu. Posledních pět let jsem se o něj staral. Bral jsem to jako splátku dluhu za jeho podporu," řekl listu Hučín, který prý takové dědictví vůbec nečekal.

Nejspíš získal čtvrtinu podniku

Advokát Milan Hulík, který Hučína i Zejdu v minulosti zastupoval, potvrdil MfD, že dědické řízení začalo. Hučín se už zúčastnil zasedání managementu firmy a jako nový vlastník byl představen také bance. "Jsou to pro mě nové věci, ale představu, co dál, už mám," řekl Hučín. Jak velký podíl v Kazetu zdědil, není zatím přesně jasné. Mluví se dokonce až o čtvrtině podniku.

Kazeto patří například mezi největší dodavatele firmy IKEA. Podle předběžných údajů z loňského listopadu očekává vedení společnosti Kazeto za loňský rok návrat do černých čísel. Podle tehdejších odhadů firmy by čistý zisk mohl činit asi 12 milionů korun.

V roce 2009 se společnost propadla zejména v důsledku vyplaceného odstupného propuštěným zaměstnancům do ztráty 22,5 milionu korun. Předloni totiž musela kvůli poklesu objednávek ze zahraničí snížit počet pracovníků z 902 na 436.

Související:

Milost pro Brožovou-Polednovou? Političtí vězní se bouří. Hučín taky 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfeTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…