Dívá se ještě někdo? Na zpravodajském kanálu bez hlavních zpráv. Změna na CNN Prima News

07.08.2020 14:45

CNN Prima News si prozatím mnoho diváků nezískala. V půli června televizní zprávy na této stanici sledovalo jen asi 14 tisíc lidí. Kanál proto chystá změny. Některé pořady budou jen na Primě.

Dívá se ještě někdo? Na zpravodajském kanálu bez hlavních zpráv. Změna na CNN Prima News
Foto: Hans Štembera
Popisek: Televize Prima
reklama

Nová televizní stanice CNN Prima News ještě na počátku roku 2020 slibovala, že začne vysílat už během, případně na počátku března. Kdyby svůj slib naplnila, mohla v časech koronavirové epidemie a uzavření celé republiky do karantény silně konkurovat zpravodajskému kanálu ČT24 a postupně zvyšovat povědomí diváků o tom, že existuje.

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19007 lidí

Jenže start nového kanálu s licencí slavné americké stanice CNN se zdržel, CNN Prima News začala vysílat až na začátku května a zatím se zdá, že si mnoho diváků nezískala.  

MÉDEA, a. s. ve spolupráci s MÉDEA RESEARCH, k.s. přinesla čísla, která ukazují, že v půli června - 13. června sledovalo večerní zprávy na Nově na 88 tisíc diváků. Večerní zprávy na ČT 1 sledovalo 585 tisíc diváků. Zprávy na Primě sledovalo na 360 tisíc lidi, Barrandov Jaromíra Soukupa si pustilo 77 tisíc lidí a zprávy na CNN Prima News jen 14 tisíc lidí.

Zdrojem těchto dat je společnost ATO - Nielsen Admosphere.

Fotogalerie: - Ludvík Svoboda

Manželé Irena a Ludvík Svobodovi
Němci zavražděný syn Miroslav Svoboda
Vlastnoruční zápis Ludvíka Svobody o místech svého...
Buzuluk 30. 1. 1943. Odjezd na frontu. Pplk. Svobo...
Ukrajinská obec Veseloje 1943. Plukovník Svoboda p...
Moskva, Kreml. Zleva tajemník prezidia Nejvyššího ...

Na konci června sledovalo Televizní noviny na Nově v průměru 730 tisíc diváků starších patnácti let. Události na ČT1 překonaly v průměru půl milionu diváků a z velké trojky dopadla nejhůře Prima, jejíž Hlavní zprávy sledovalo v průměru 232 tisíc diváků. Ještě žalostnější pohled se nabízí u stanice CNN Prima News. Zprávy, které tato stanice vysílá současně s Primou, si „nenechalo“ utéct zhruba 20 tisíc diváků v průměru. Zajímavé porovnání je na místě v případě CNN Prima News a doslova one-man-show na Barrandově. Soukupovy zprávy totiž sledovalo v průměru 61 tisíc diváků, čímž tento televizní všeuměl procentuálně celou CNN Prima News prakticky odrovnal.

Možná i tato neblahá čísla přiměla televizní skupinu kanálů Prima stáhnout hlavní večerní zprávy z CNN Prima News a nechat je jen na Primě, jak informuje server MediaGuru.cz.

„Jedná se o jeden z dílčích kroků optimalizace programu na kanálu CNN Prima News v kontextu zkušeností za první čtvrtletí vysílání. Diváci mohou i nadále sledovat Hlavní zprávy, Počasí i Showtime na hlavním kanále Prima. O dalších chystaných novinkách budeme veřejnost včas informovat," sdělila na dotaz MediaGuru.cz mluvčí televize Gabriela Semová.

CNN Prima News sleduje v průměru 0,37 procenta diváků starších 15 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…