Divadla možná pojedou od 17. května. Zaorálek promluví na vládě

06.05.2021 6:30

Vláda se dnes bude zabývat podmínkami rozvolňování protiepidemických opatření při kulturních akcích. Zástupci různých odvětví v kultuře na středečním jednání s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) navrhli, aby se od 17. května mohlo začít hrát divadlo nebo konat koncerty uvnitř.

Divadla možná pojedou od 17. května. Zaorálek promluví na vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Lubomír Zaorálek

Kapacita by měla být využita na 50 procent s maximálním počtem 500 diváků a podmínkou absolvování antigenního testu. Ministerstvo zdravotnictví přitom dosud předpokládalo dražší PCR testy. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) po středečním jednání ČTK řekl, že podmínky by měly být jasné, jeho Ministerstva průmyslu a obchodu se věc dotýká z pohledu podnikatelů v kultuře.

„Bude diskuse nad kulturou, velmi nyní s Ministerstvem kultury tlačíme na jasné podmínky rozvolnění v této oblasti, nás se to dotýká z pohledu podnikatelů v kultuře,“ sdělil ČTK k dnešnímu jednání vlády Havlíček.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Kabinet dnes také rozhodne o formě a termínu uvolnění výuky ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině, které jsou epidemií nejvíce postižené. Na základě dat z počátku týdne v pondělí vláda nerozhodla, zda se tyto kraje přidají k ostatním v pondělí 10. května.

Hranice sta nových případů nákazy novým typem koronaviru týdně na 100.000 obyvatel, kterou vláda podmiňuje otevírání škol, dosáhne Česko podle modelů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) nejspíš mezi 9. a 14. květnem. Regiony, kde je vývoj epidemie stále rizikový, jsou dál Zlínský, Ústecký a Jihočeský kraj. Některé oblasti Karlovarského a Královéhradeckého kraje mají i menší než poloviční počet nakažených. K úterý byl počet nových případů za týden na 100.000 obyvatel 123.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

22:08 Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

Očkování proti covidu-19 vyvolává velké názorové neshody nejen ve společnosti, ale i v oblasti vrcho…