Divoká Rada ČT: Šarapatka vyzval k obraně 168 hodin a Reportérů ČT. Spor s Lipovskou i Xaverem. A chválil pořad, kterému diváci dali 18 %

03.06.2020 16:40 | Zprávy

Dnes proběhlo první zasedání Rady ČT s jejími nově zvolenými členy Hanou Lipovskou, Lubošem Xaverem Veselým. V první části se rada věnovala rozpočtu a dále programu ČT1 a ČT2. Dlouhou zprávu měl o ČT1 Zdeněk Šarapatka, o jehož bytí či nebytí v radě se bude zanedlouho jednat. Tvrdil: „Česká politická reprezentace si veřejnoprávní službu, i na ČT1, představuje tak, aby ČT byla především jejich, zatímco občané vědí, že Česká televize je jejich včetně kanálu ČT1.“ Prohlásil, že se za 168 hodin a Reportéry ČT musí postavit každý „svobodně smýšlející člověk“, a podle jeho názoru by za pořady měla stát celá rada. A měl poznámky jak ke Xaverovi, tak k Lipovské.

Divoká Rada ČT: Šarapatka vyzval k obraně 168 hodin a Reportérů ČT. Spor s Lipovskou i Xaverem. A chválil pořad, kterému diváci dali 18 %
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Šarapatka

Předsedající přivítal své nové kolegy Hanu Lipovskou, Xavera Veselého a Pavla Matochu a také hosty, generálního ředitele a dále Milana Fridricha, ředitele programu České televize.

Jako první hovořil generální ředitel Dvořák. Řekl, že ČT poděkovala komunita neslyšících za to, že zpravodajství bylo v době koronaviru i ve znakovém jazyce. Také citoval průzkum Kantaru, že lidé si obecně přejí, aby pokračoval kanál ČT3. Lipovská se ptala na průzkum, k čemu bude použit, a hlavně když průzkum byl internetový, jak to jde dohromady s tím, že kanál ČT3 cílí na seniory, kteří nejsou pravidelnými uživateli internetu, a svěřila se s osobní zkušeností, že někteří, zejména venkovští senioři, kanál ani nedokázali naladit. Šarapatka ovšem hned reagoval, kde bere Lipovská jistotu, že senioři nejsou „internetoví“, vzhledem k tomu, že většina z nich už jsou „moderní lidé“ a musejí se na internetu vyznat. Dvořák doplnil, že šlo o pravidelný průzkum, který nebyl přímo zaměřen na seniory.

Pak už se řešil rozpočet a předseda dozorčí komise přečetl její stanovisko:„Rozpočet nákladů, schválený radou ČT na rok 2019, nebyl překročen a náklady a výnosy dosáhly stejné výše, 6 miliard 654 milionů 806 tisíc, což je o 259 milionů korun méně, než byl schválený rozpočet.“ Dodal, že čísla vycházejí z auditované účetní závěrky, a pak se věnoval rozdílům oproti minulým letům a na které oddíly jde nejvíce peněz. „K 31. 12. 2019 měla ČT finanční majetek ve výši 1,5 miliardy korun, což je o 297 milionů více, než bylo původně predikováno v dlouhodobých plánech,“ pravil a dodal, že za to může vyšší výnos z výběru televizních poplatků a nižší náklady. ČT tedy podle dozorčí rady hospodařila v souladu se zákonem o ČT. Radní vzali toto usnesení na vědomí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Už nic nedostanete.“ Prague Pride v ohrožení? V zámoří se to valí jako lavina

4:40 „Už nic nedostanete.“ Prague Pride v ohrožení? V zámoří se to valí jako lavina

Pořadatelé duhových LGBTQ+ průvodů řeší v USA po zvolení Donalda Trumpa prezidentem problém v podobě…