Do Prahy přijel předseda německé horní komory. A ten vidí běžence úplně jinak, než Merkelová

24.02.2016 22:03

Známý publicista Lukáš Lhoťan v textu pro Reflex.cz popsal názory saského premiéra a předsedy Spolkové rady Stanislava Tillicha na islám. Pro Čechy, Moravany a Slezany to mohou být názory o to zajímavější, že Tillich je původem Slovan – Lužický Srb. Slovan, který je dnes v těžké situaci. Odmítá totiž bezbřehou toleranci k islámu, ale zároveň se jasně staví proti xenofobním hnutím.

Do Prahy přijel předseda německé horní komory. A ten vidí běžence úplně jinak, než Merkelová
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Saský premiér Tillich kritizuje narůstání nenávistných nálad vůči muslimům. Současně však zdůrazňuje, že muslimové, kteří chtějí žít v Německu, musejí odsoudit páchání teroristických aktů ve jménu jejich víry a přijmout německé hodnoty.

„Většina muslimů se přece vůči hodnotám naší společnosti otevřela a žije podle nich,“ prohlásil pro Die Welt. „Přihlédneme-li k událostem ve Francii, je teď důležitější než kdy dříve, aby se nyní muslimské organizace jasně přihlásily k našemu hodnotovému žebříčku,“ apeloval Tillich na muslimy. Samotní muslimové přece musejí vědět, jak nebezpečné je radikální pojetí jejich víry, ani oni nemohou stát o radikály.

Celý text najdete zde.

Tillich ovládá vícero řečí včetně polštiny, češtiny, angličtiny a francouzštiny. A snaží se o to, aby Západu přiblížil pohled východní Evropy na uprchlickou krizi. Saský premiér zavítal na návštěvu do Česka a tlumočil premiérovi Bohuslavu Sobotkovi jak pozdravy od německé kancléřky Angely Merkelové, tak vlastní pohled na uprchlickou krizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ester Ledecká? To byste se divila! Důležité a kladné svědectví o hvězdě našeho sportu

22:57 Ester Ledecká? To byste se divila! Důležité a kladné svědectví o hvězdě našeho sportu

Vítězství Ester Ledecké nejen rezonuje v českých a zahraničních médiích ve smyslu fascinujícího zla…