Do Ratha bych to neřekl, tvrdí Pirk. Takový střihoun

16.06.2012 14:46

Uznávaného českého kardiologa Jana Pirka zadržení Davida Ratha překvapilo. Podle svých slov by to do takového šviháka a inteligentního člověka nikdy neřekl. Jeho proslov ve sněmovně Pirka nepřekvapil, zato se ho hluboce dotkl proslov Jiřího Paroubka.

Do Ratha bych to neřekl, tvrdí Pirk. Takový střihoun
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

“Do mnoha lidí bych to řekl, dokonce jsem o tom u nich přesvědčený, ale o Rathovi jsem si myslel, že je takový frajer, že tohle by nikdy nedělal. Takový střihoun, který to nemá zapotřebí,” řekl Pirk v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes. Zároveň ale přiznal, že mu Rath nebyl nikdy příliš sympatický: “Není moje krevní skupina. Je určitě nesmírně inteligentní, nepochybně na hranici geniality, ne-li za ní. Brilantní řečník, avšak demagog, a to mi nesedí.”

Pirka ovšem vůbec nepřekvapil Rathův útočný proslov ve sněmovně. “Můj synovec je soudce a vím, že obviněný má právo lhát a dělat cokoliv pro svoji obhajobu,” řekl kardiolog. “Co mnou hluboce otřáslo, byl Jiří Paroubek, který ho hájil a obviňoval všechny kolem.”

Na závěr rozhovoru Pirk dodal, že si Ratha nikdy moc nevšímal, protože měl svých starostí dost. “Je to patnáct let, vedl jsem kliniku a staral se, aby mi fungovala,” odpověděl na otázku, zda vůbec šlo Ratha nesledovat, klidně.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

18:51 Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

ANKETA Bránit Stanislavu Křečkovi v nástupu do úřadu ombudsmana vlastním tělem? Takový je záměr akt…