Do Vietnamu i na Tchaj-wan. Tam pošle česká vláda vakcíny

26.07.2021 7:20

Pětici poslaneckých předloh bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) nebo návrh na zvýšení základního kapitálu karlovarského hotelu Thermal o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun projedná na dnešním zasedání vláda. Ministři proberou i několik materiálů týkajících se kybernetické bezpečnosti Česka včetně hodnocení jejího stavu v loňském roce. Zabývat se budou i koronavirovou agendou, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) projedná vláda plán, podle jakého ČR daruje či prodá vakcíny, jež nepotřebuje. Mimo jiné chce podle něj 250 000 dávek darovat Vietnamu.

Do Vietnamu i na Tchaj-wan. Tam pošle česká vláda vakcíny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

Všechny poslanecké iniciativy šéfa lidovců Jurečky vláda patrně odmítne. Záporné stanovisko by se mělo týkat jeho opatření na silnější ochranu zemědělského půdního fondu, ale také čtveřice návrhů k problematice důchodů a zvyšování výživného. Jurečka navrhuje například zvýšit procentní výměru starobního důchodu o 500 korun měsíčně za každé vychované dítě nebo uzákonit valorizaci výživného o inflaci.

Kromě zprávy o stavu kybernetické bezpečnosti ČR v loňském roce a akčního plánu pro roky 2021 až 2025 projedná kabinet i úpravu statutu výboru Bezpečnostní rady státu (BRS) pro kybernetickou bezpečnost. Podle ní by měl šéf Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dostat pravomoc svolat mimořádné situační jednání výboru v závažných situacích, kdy je kyberbezpečnost ČR ohrožena.

Kabinet má na programu i návrh ministerstva kultury koupit pro sbírky Uměleckoprůmyslového muzea (UPM) soubor kubistických předmětů od různých autorů za 30,83 milionu korun. Mezi body k projednání jsou i návrh na jmenování tří členů předsednictva Technologické agentury ČR nebo zprávy o činnosti České správy sociálního zabezpečení a Českého báňského úřadu v loňském roce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…