Do debaty o údajném ruském ovlivňování voleb v USA vstoupil generál Randák

6. 1. 2017 15:45

O hackerských zásazích do amerických voleb pohovořil na ČT24 bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák. Vyjádřil se například k tvrzením amerických tajných služeb, že Rusko vedlo mnohovrstevnatý útok proti USA.

Do debaty o údajném ruském ovlivňování voleb v USA vstoupil generál Randák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Randák

„Jak těžké je pro tajné služby prokázat, že konkrétní útoky jsou propojeny s nějakou zemí?“ zeptala se moderátorka Randáka úvodem.

„Myslím si, že to tak těžké není. Zpravodajský systém USA je velmi složitý. Každá problematika má svou tajnou službu,“ podotkl úvodem. Existuje tam podle něj služba, která se zabývá ochranou prezidenta, ochranou měny, ochranou tabáku, CIA, FBI. „A ta koordinace služeb je velmi složitá. Je velmi důležité, aby tyto služby bylo možné koordinovat. Ta koordinace, já si vlastně neumím vůbec představit, jaká je,“ dodal Randák.

Ten se dále vyjádřil i ke slovům nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa, jenž se vyjádřil pochybovačně o tajných službách. „Za svoji mnohaletou kariéru v tajných službách jsem se nesetkal s politikem, který by dokázal reálně ohodnotit možnosti tajných služeb, které jsou často nedoceňovány. Václav Klaus toho byl zářným příkladem, hovořil podobně jako Donald Trump. Ti lidé jsou přesvědčeni o své pravdě a z toho důvodu nenaslouchají jiným lidem, kteří jsou však v dané problematice kovanější,“ zmínil Randák. Nevnímá ani to, že by Trumpova slova tajné služby nějak limitovala. „Donald Trump se buď práci těch služeb přizpůsobí, nebo si bude dělat to svoje a tajné služby také,“ dodal.

Závěrem pak zmínil, jaké informace poskytují americké tajné služby zahraničním partnerům. „Jsou to především analytické informace,“ uvedl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

18:24 Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

Výhrůžky či standardní komentáře a analýzy? Co znamenají slova MF Dnes adresovaná majiteli Seznamu, …