Do důchodu v 68. Není to nikde jinde v Evropě, Jurečka to prý chystá

03.02.2023 7:23 | Ze sítí

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) chystá návrh na zvýšení věku pro odchod do starobní penze, vzrůst by mohl ze současných 65 let až na 68 let. Takto vysoko nikde jinde v Evropě hranici pro důchodový věk nemají, potvrdil Právu dobře informovaný zdroj.

Do důchodu v 68. Není to nikde jinde v Evropě, Jurečka to prý chystá
Foto: Hana Brožková
Popisek: Marian Jurečka, místopředseda vlády, ministr práce a sociálních věcí

Odchod do důchodu by se na 68 let mohl podle plánů Jurečkova resortu zvedat v letech 2034 až 2070. Podle zdrojů Práva má rozhodnutí nejspíš padnout až příští rok, kdy má vláda podle zákona vždy po pěti letech v souvislosti s důchodovým věkem prověřit dobu dožití.

Ministr práce říká, že vzhledem k předpokládanému demografickému vývoji bude v zájmu finanční stability důchodového systému nezbytně nutné nastavit vyšší věk pro budoucí odchody do penze kolem roku 2030.

Přesnou hranici odchodu do starobní penze zatím Jurečka upřesnit nechce. Kritici této možné změny upozorňují, že délka dožití se v Česku sice dlouhodobě zvyšuje, ale délka života ve zdraví stagnuje.

Proti důchodové reformě masově protestují lidé ve Francii. Reforma, kterou na začátku ledna představila tamní vláda plánuje také postupně zvýšit hranici odchodu do důchodu o dva roky na 64 let. Premiérka Élisabeth Borneová se nechala slyšet, že pro silnou negativní reakci veřejnosti  bude o reformě ještě diskutovat parlament.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Místo do důchodu rovnou do rakve.... aby bylo na podporu ukronácků? , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 03.02.2023 9:43:17

|  5 |  0

Další články z rubriky

Ne politici. To lidé jsou hloupí. Topolánek šel proti voličům

13:55 Ne politici. To lidé jsou hloupí. Topolánek šel proti voličům

Václav Moravec pozval do svých Otázek 3 bývalé premiéry – Mirka Topolánka, Jiřího Rusnoka a slovensk…