Do města „Snědé tísně“ dorazil biskup. Lidé mají právo nepracovat, řekl při otevírání Charity

17.05.2019 20:02 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

REPORTÁŽ, FOTOGALERIE „Lidé mají právo nepracovat. I když je 30 let po revoluci, bude mít Charita pořád co dělat. S větší svobodou je totiž spojeno i to, že se lidé rozhodují o svém stylu života, který je možná někdy pro druhé obtížný,“ vyjádřil se biskup Jan Baxant po otevření Centra sociální pomoci ve městě, které letos „předvedlo“ některé své sociální problémy v seriálu „Most!“. „Moc dobře víme, co by nám vyvstalo za obrovské potíže, kdyby tu neziskové organizace nedělaly svou práci,“ podotkla náměstkyně primátora v prostorách, jejichž rekonstrukce se neobešla bez příspěvku od německých dárců.

Do města „Snědé tísně“ dorazil biskup. Lidé mají právo nepracovat, řekl při otevírání Charity
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Litoměřický biskup Jan Baxant žehná nově zrekonstruovanému Centru sociální pomoci, které provozuje Oblastní charita v Mostě. Vpravo ředitelka organizace Eva Čenkovičová.

Dluhy, problémy s dětmi, sociální šatník…

Oblastní charita v Mostě, která pomáhá lidem v těžkých životních situacích, sídlí dlouhodobě v ulici Františka Malíka 956/16a, na sídlišti takzvaných „sedmistovek“, které již také spadají mezi sociálně vyloučené lokality.

Tento týden zde slavnostně zahájila provoz jako Centrum sociální pomoci, které má potřebným lidem poskytnout vlídnější a modernější zázemí. Komfortní zázemí získala pečovatelská služba, asistenční služba, pracovníci terénních programů a odborní sociální poradci. Veřejnost sem chodí mimo jiné kvůli sociálnímu šatníku, protidluhovému poradenství, rodičovským potížím s dětmi nebo v případě ztráty bydlení nebo práce. Díky přestavbě mohla k dosavadním službám a zázemí charitních pracovníků přibýt ještě jedna pomoc, a to sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi „Rozmarýnek“, která se do Centra sociální pomoci částečně přesunula z objektu v ulici Petra Jilemnického.

Nemilé věci nás ještě čekají

„My moc dobře víme, co by nám v Mostě vyvstalo za obrovské problémy, kdyby neziskové organizace jako tato nedělaly svou práci pro zdejší obyvatele,“ zdůraznila při čtvrtečním slavnostním otevření prostor Markéta Stará, náměstkyně primátora města Mostu, a dodala:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…