Do prdele, Zeman, Bohdalová, kuchař Pohlreich. Ze sprostodeníčku Ringo Čecha

22.08.2016 12:24

Umělec František Ringo Čech se na svém webu Ringo-Cech.cz rozepsal o událostech letošního roku. Zmínil například narozeniny herečky Jiřiny Bohdalové, protikuřácký zákon, projekt Paměť národa i reorganizaci policie.

Do prdele, Zeman, Bohdalová, kuchař Pohlreich. Ze sprostodeníčku Ringo Čecha
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech
reklama

Úvodem se Čech rozepsal právě o herečce Jiřině Bohdalové, která je pro něj naprostá královna v oblasti kultury mluveného slova. Když letos na jaře slavila 85. narozeniny, byl samozřejmě pozván „jako kámoš“. „Jako všechny tyhle velký události byla Jiřka strašně rozptýlená a roztržitá, přinesl jsem jí obrázek, trošku nemravnej. Tak se smála, měla radost, ona to miluje, ale hned ho schovala, protože tam byl silně zastoupenej bulvár, ti koukali po všem, co by mohli překroutit a zneužít, chytali lidi i u vchodu. Takže doufám, že jsem ji potěšil, ještě jsem s ní o tom nemluvil. Byli tam snad všichni, kdo v kultuře v Praze něco znamenaj,“ všiml si Čech. Povídal si prý například s Ladislavem Štaidlem, Michaelem Kocábem, ale nechyběl ani prezident republiky Miloš Zeman. „Smáli jsme se, blbli jsme. Bylo to skvělý,“ vyprávěl Čech. 

„Do prdele s protikuřáckým zákonem,“ rozvášnil se také ve svém deníku Čech. „Jsem pro, aby se nekouřilo v době oběda mezi 11. a 14., večer se nebude hulit mezi 7. a 9., ale jinak vypaluj si, jak chceš, hospoda je od toho,“ zmínil Čech s tím, že zakazovat v hospodě kouřit je stejné, jako kdyby se na záchodě nesmělo prdět a smrdět. „Mám radost, jak se to pěkně zhatilo, ten protikuřácký zákon. Stejně to všechny slušný hospody nebudou dodržovat. Co taky? U piva přece musíš mít bidlo v hubě, jinak ti to pivo nechutná,“ uvedl. V souvislosti s restauracemi pochválil také kuchaře Zdeňka Pohlreicha, v jehož restauraci se byl najíst. „Prvotřídní! Děti byly nadšený. Akorát můj zeť Mára si dal nějaký těstoviny, a nemusím vám říkat, že ceny samozřejmě poplatný tý dobrotě a kvalitě, a přinesli mu takový čtyři těstovinový bobečky, takže se nenajedl, byl úplně v šoku. Pak jsme zjistili, že v těch bobečkách byly lanýže. Tak pak se dojídal chlebem. Ale půjdu tam brzo zas, protože je to nádhera," poznamenal Čech.

Následně se také vyjádřil k projektu Paměť národa, jehož se účastnil. „Paměť národa je projekt, kdy se vyptávaj lidí, kteří něco zažili, kteří něco znaj z minula, nemyslím třeba trojčlenku a odmocniny, ale co si pamatujou. Já si pamatuju málo, ale kraviny si pamatuju, takže ode mě se dozvěděli, co od jiných né, mimo to, jak jsem se narodil, kdy jsem se narodil, co rodiče, co jsme dělali, celej život. Vyptávají se vás. Trvalo to asi 4 hodiny. Dělal to se mnou člověk, kterej byl mladej, kterej o tom nevěděl vůbec nic. Otázky neměl připravený, vůbec nebyl na mě připravenej, trošku tápal, ale hlavně, co mě pobavilo, on se furt snažil v trendu pražské kavárny vytáhnout ze mě, že se cítím provinile, protože jsme v době totality za komunistů se Schelingerem hráli, zpívali a dělali legraci,“ popisoval Čech. Když jej prý nazval bambulou a otázal se, co měl asi tak jiného dělat, zarazil se. „Jako byste se zlobil na pekaře, že pekl chleba. A že jsme nebojovali se samopalama v ruce proti komunistům v brdských lesích jako váš tatínek a maminka,“ řekl mu prý Čech.

Původní text ZDE.

Závěrem se poté Čech rozepsal o zrušení policejního útvaru pro vyšetřování velkých zločinů, korupce. Tato akce jej prý zdrtila. „Šlachta prostě odchází. Tak vynikající člověk a tak skvělej útvar… No, sáhli hodně hluboko. Dokonce se říkalo, kam až to vyšetřování míří. Proto to policejní prezident tak rychle skrečoval, přestože se koaliční partneři bránili. Šlachta udělal jednu velikou chybu, neodchází se uraženě, on se měl nechat vyhodit, měl bojovat do posledního dechu,“ sdělil Čech. Podle něj se však Robert Šlachta, bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, jednou vrátí a vše si to s nimi vyřídí. „Já myslím, že se časem dozvíme, který lotry to mělo ochránit, kdo to zosnoval, tuhletu hrůzu,“ uzavřel k reorganizaci elitních policejních útvarů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…