Do vedení lidovců míří Roithová. Chce napsat knihu

13.05.2013 13:18

V předsednictvu KDU-ČSL by po červnovém sjezdu strany mohla usednout prezidentská kandidátka a europoslankyně Zuzana Roithová. Má několik nominací z krajských konferencí, v předsednictvu by ji rád viděl i současný předseda Pavel Bělobrádek. Bělobrádek novinářům řekl, že lidovci chtějí na sjezdu v Olomouci nastartovat kampaň pro volební rok 2014.

Do vedení lidovců míří Roithová. Chce napsat knihu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vyšla kniha o kandidátce na prezidenta Zuzaně Roithové. Jejím kmotrem byl Michal Horáček

Podle Bělobrádka, který se chce o předsednický post znovu ucházet, zřejmě někteří místopředsedové nebudou chtít svou funkci na sjezdu obhajovat. "Byl bych rád, aby se v předsednictvu objevila Zuzana Roithová," řekl. Roithová sice podle něj svým kolegům řekla, že už v příštím roce nechce v žádných volbách kandidovat, lidovci si ale uvědomují, že je pro mnohé voliče atraktivní. V letošních prezidentských volbách skončila z devíti kandidátů šestá, dostala zhruba 255.000 hlasů, tedy asi pětiprocentní podporu.

Ke kandidatuře ve volbách v příštím roce Roithovou vyzvaly i některé krajské organizace. "Nemůžeme nikoho nutit, ale je jasné, že pokud by kandidovala do Poslanecké sněmovny nebo Senátu, byl by to pro KDU-ČSL velký přínos," konstatoval předseda.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

"Mám malou farmu, chci také vydat další knížku. Končí mi za rok mandát europoslankyně a těším se, že nebudu placeným poslancem ani senátorem. Chci se v příštích dvou letech věnovat publikační a přednáškové činnosti," řekla Roithová.

Kromě Roithové má nominaci do předsednictva současný první místopředseda Marian Jurečka i řadoví místopředsedové Jan Bartošek, Klára Liptáková a Pavel Svoboda, kterého navíc některé kraje chtějí do čela kandidátky do Evropského parlamentu. V některých krajích se konference teprve sejdou. Pomoci by straně mohl také bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a kněz Daniel Herman, kterého KDU-ČSL minulý týden přijala do svých řad.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…