V případě, že je Dobeš podpoří, uspořádají před ministerstvem happening, v opačném případě budou demonstrovat. Podle Akreditační komise ministr nemůže její rozhodnutí zvrátit. Komise původně škole prodloužila akreditaci do října, aby měli studenti čas uzavřít studium. Podle ministerstva ale bylo původní rozhodnutí formálně špatné, komise proto akreditaci nakonec neprodloužila a fakulta by měla skončit už v červenci.
Podle studentů komise jedná v rozporu s ústavou
Podle Akreditační komise ministr nemůže jít proti jejímu rozhodnutí. V případě, že by škole umožnil pokračovat, mohla by se komise podle tajemníka Jiřího Smrčky obrátit s žádostí o přezkum třeba na nejvyššího státního zástupce. V případě, že by Dobeš fakultu nepodpořil, zbývá škole pouze rozklad a přehodnocení Ústavním soudem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp