Dobeš je neklidný kvůli plzeňským právům. Studenti se jinam nevejdou

28.02.2012 18:31

Ministr školství Josef Dobeš si neumí moc představit, že by jiné právnické fakulty přijaly studenty z Plzně. Dnes o tom jednal s jejich zástupci a dospěl k závěru, že na studenty není místo. O problému ale hodlá diskutovat ještě se svými poradci.

Dobeš je neklidný kvůli plzeňským právům. Studenti se jinam nevejdou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš

Poté, co plzeňská práva ztratila akreditaci, se řeší problém, kam půjdou jejich studenti. Nyní navštívilo šest jejich zástupců ministra školství Josefa Dobešem aby s ním probrali možná řešení. Ten si ale zatím není jistý a hodlá se ještě poradit s odborníky. Definitivně rozhodne příští týden.

"Do té doby potřebuji získat právní pohledy na proces, jaké možnosti v této situaci má ministerstvo a ministr, aby případně rozhodnutí nebylo zpochybněno," uvedl Dobeš pro iDnes.cz.

"Situace na právnické fakultě je něco, co mě činí neklidným," prohlásil také po jednání. Není tak vůbec jisté, kde plzeňští studenti skončí. „Rozhodnutí bude více motivováno mým vědomím a zejména svědomím," ujišťoval Dobeš.

Zároveň však připustil, že pravděpodobně nebudou moci jen tak studovat na jiných fakultách. "Zjišťovali jsme možnosti a nevidím příliš optimisticky, že by bylo možné někde absorbovat tolik studentů," dodal ministr.

Studenti však věří, že ministr pro ně udělá, co bude moci. "Jsme skálopevně přesvědčeni, že pan ministr rozhodne spravedlivě, a šťastní, že se tím zabývá. Jsme přesvědčeni, že naše škola funguje stejně jako ostatní vysoké školy," uvedl jeden z jejich zástupců Jakub Sivák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…