Dobeš otevřel nový úsek dálnice. Místní si stěžují na hluk

25.08.2011 22:49

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) ve čtvrtek slavnostně přestřihl pásku nového tříkilometrového úseku silnice I/11 ve směru na Slovensko. Obyvatelé přilehlého Hrádku pak ministrovi předali petici, ve které ho žádají o garanci odstranění hlukového znečištění, které nový úsek dálnice přinesl. Úsek 3,3 kilometrů dálnice státní pokladnu přišel na více než 900 milionů korun.

Dobeš otevřel nový úsek dálnice. Místní si stěžují na hluk
reklama

V praxi je silnice v provozu již od poloviny května, stavební práce však pokračovaly na přilehlé staré silnici. Ve čtvrtek pak byla zprovozněna i křižovatka na silnici I/11. Informovaly Novinky.cz.

„Lidé si kvůli hluku stěhují ložnice"

Podle starosty Hrádku Roberta Borskeho (SNK) nový tah sice ulevil obyvatelům na západní straně obce, životy 700 obyvatel Hrádku žijících na východní straně obce však komunikace velmi ztížila. A to i přesto, že jsou z obou stran dálnice instalovány protihlukové zábrany. Dodává, že nejvíce problémů obci přináší kamionová doprava.

„V petici žádáme, aby byly provedeny stavební úpravy ke snížení hluku," uvedl iniciátor petice Radim Bodzenta. Podle něj se situace na východní straně obce razantně zhoršila. V létě nemůžeme mít otevřená okna, lidé, kteří mají tu možnost, si v domech stěhují ložnice," popisuje. Měření hluku v obci jeho slova ostatně potvrzují - na několika místech byly překročeny stanovené limity

Podle zastupitelky Jany Targové (VV) petice obsahuje i návrhy konkrétních opatření, jak s hlukem bojovat.

Ministr Dobeš přislíbil, že se jeho resort pokusí zjednat nápravu, pokud překročení limitů potvrdí i měření po 30. listopadu, kdy má být komunikace dokončená.

Třineckou silnicí I/11 denně projíždí na 25 tisíc vozidel. Nový úsek navazuje na obchvat Jablunkova směrem ke slovenským hranicím. V budoucnosti by na nový úsek měla navázat komunikace Nebory - Oldřichovice - Bystřice.

 

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…