Dobeš se chystá zrušit některé železnice a nádraží. Kvůli úsporám

08.03.2012 15:07 | Zprávy

Ministr dopravy Pavel Dobeš se rozhodl výrazně omezit počet železničních nádraží. Především by šlo o menší města, přestože se v nich potkávají koleje z několika směrů. V návrhu vládě jsou Libochovice, Vilémov nebo Pohořelice.

Dobeš se chystá zrušit některé železnice a nádraží. Kvůli úsporám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Železnice, ilustrační foto

Přesto že se v Libochovicích potkávají koleje z Lovosic, Mostu a Roudnice, městu hrozí, že jeho nádraží bude zrušeno a koleje rozebrány. Čtyři tisíce obyvatel jsou totiž zřejmě málo. Ministr dopravy Pavel Dobeš předložil vládě strategii, jak likvidovat nepotřebné železnice a nádraží, píše Aktuálně.cz.

Kromě Libochovic je podobná situace i v dalších křižovatkách, v Chornicích na Svitavsku a Vilémově u Kadaně. Ohrožena jsou ale i větší, pětitisícová města, například Pohořelice či Jemnice na jižní Moravě. Seznam tratí na zrušení připravili odborníci ze Správy železniční dopravní cesty.

"Do seznamu se dostaly pouze tratě, kde od prosince není žádný provoz. Na některých není ještě mnohem déle," uvedl mluvčí správy Pavel Halla.
Takových tratí, jaké popsal, je kolem padesáti. Nakonec bylo ale u několika zastaveno řízení, neboť se ozvaly samy kraje či občanská sdružení, že chtějí alespoň nějaký provoz. K okamžité likvidaci je tak určeno jen deset tratí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že není jasné, kdo volby vyhraje?

A proč jestli tu nechcete vládu ANO s komunisty nebo třeba s SPD, tak proč není vůle, aby se na vládě s ANO dohodla třeba koalice SPOLU? Vždyť třeba vy jste už ve vládě s ANO byli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na výročí srpna 68 se šíří drtivý obrázek proti prezidentu Pavlovi

16:48 Na výročí srpna 68 se šíří drtivý obrázek proti prezidentu Pavlovi

Lidé si ve čtvrtek připomínají výročí 21. srpna 1968, kdy došlo ke vpádu vojsk Varšavské smlouvy do …