Dobré ráno, milé ANO. Dva průšvihy: Kauza ,,Čapák" se možná rozroste, nebezpečím i případ Pelta

14.08.2017 6:28

Na hnutí ANO Andreje Babiše se valí jeden problém za druhým. Server Novinky.cz poukazuje na to, že policie údajně uvažuje, že v kauze Čapí hnízdo obviní více lidí, Seznam Zprávy zase zmiňují spojitost mezi kauzou sportovních dotací a hnutím.

Dobré ráno, milé ANO. Dva průšvihy: Kauza ,,Čapák" se možná rozroste, nebezpečím i případ Pelta
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš
reklama

V kauze Čapí hnízdo zřejmě nebude obviněn jen předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho pravá ruka, první místopředseda Jaroslav Faltýnek. Vyplývá to alespoň z pátečního prohlášení policie, kdy bylo uvedeno, že "jmenovaní jsou jen dva z několika lidí, u kterých vyšetřovatel případu Pavel Nevtípil zvažuje zahájit trestní stíhání kvůli možnému dotačnímu podvodu a poškozování finančních zájmů EU", píší Novinky.

Server Seznam Zprávy již v této souvislosti spekuloval například o jméně Moniky Babišové, manželky Babiše, jejím bratrovi Martinu Herodesovi či Babišově dceři z prvního manželství Adrianě Bobekové. Server Neovlivní.cz si pak zase všímal jmen Zdeněk Kubiska, Josef Nenadál, Luděk Kalivoda a Jana Mayerová, kteří tvořili představenstvo Farmy Čapí Hnízdo.

Původní text ZDE.

O hnutí ANO se pak hovoří i v souvislosti s vyšetřováním rozdělování státních dotací na sport. Detektivové si nyní pozvali k výslechu exministryni školství Kateřinu Valachovou, jež musela říct, zda úřad nešel na ruku projektům blízkých hnutí ANO.

Jeden z obviněných, sportovní boss Pelta, totiž podle serveru Seznam Zprávy společně s bývalou náměstkyní rezortu školství Simonou Kratochvílovou řešil, kdo peníze dostane. "Policisté si nahráli, jak se baví o dotacích pro Pardubice nebo Jeseník, kde jsou dnes v čele politici z hnutí ANO. Kratochvílová pak doslova uvádí, že bude muset dát také Agrotecu," píše server.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…