Dobré ráno, „vymývači mozků“ Václave Moravče. Opět se ozval kritik moderátora ČT

07.12.2015 10:21 | Zprávy
autor: vef

Člen spolku Šalamoun Zdeněk Jemelík se ve svém článku pustil do Otázek Václava Moravce, které byly odvysílány včera na České televizi. Moderátora nazval vymývačem mozků. „Kdo očekával od Otázek Václava Moravce dne 6. prosince 2015 atrakci v podobě názorového utkání ministra spravedlnosti Roberta Pelikána s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem, musel být zklamán,“ poznamenal také.

Dobré ráno, „vymývači mozků“ Václave Moravče. Opět se ozval kritik moderátora ČT
Foto: Archiv Z. Jemelíka
Popisek: Zdeněk Jemelík

„Česká televize v reklamě mluvila o duelu, ale ten se nekonal. Ač oba politici představují části politického spektra, které jsou od sebe velmi vzdálené, vystupovali jako zástupci jakési neformální ‚jednotné fronty‘ za nedotknutelnost lidských práv, za potírání strachu z imigrantů a odmítání populismu. Je potěšitelné, že se shodli v názoru, že strach z následků imigrační krize nesmí vyústit do potlačování občanských práv a svobod ve prospěch moci orgánů vymáhání práva,“ píše Jemelík.

Zároveň zkonstatoval, že hosté Moravce se zásadně neshodli pouze v názoru na schválenou finanční pomoc Turecku. „Poslanec Vojtěch Filip se zlobil, že peníze jdou do Turecka, které v mnoha ohledech neplní závazky člena Severoatlantické aliance, a dokonce jedná aktivně proti zájmům Aliance. Robert Pelikán sice připustil oprávněnost výtek vůči Turecku, ale trval na tom, že tato země nese tíhu starostí s invazí uprchlíků,“ pokračoval Jemelík ve svém hodnocení pořadu. Dle něj se oba politici nekonfliktně doplňovali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…