Dobro a zlo neexistuje, myslí si mocný ODSák Hrdlička

17.09.2012 9:45

Podnikatel Tomáš Hrdlička (ODS) bývá označován za hybatele pražské a někdy dokonce i celonárodní české politiky. Karel Janeček řadí Hrdličku do kategorie kmotrů, o kterých mluví jako o zmrdech. Hrdlička dává v rozhovoru pro server ČeskáPozice.cz najevo, že s Janečkem absolutně nesouhlasí, ale oceňuje jeho přímost.

Dobro a zlo neexistuje, myslí si mocný ODSák Hrdlička
Foto: ČT
Popisek: Člen pražské regionální rady Prahy 10 Tomáš Hrdlička z ODS
reklama

Rozhodně se necítí být jakýmsi pražským Machiavellim. Tomáš Hrdlička sám sebe vnímá jako podnikatele, který je ochoten budovat si vztahy a podat si ruku s lidmi kolem sebe. Je ochoten s nimi diskutovat a vstoupit do názorového střetu, protože výměna názorů s druhými člověka obohacuje. Nic z toho ale neznamená, že by byl nějakým kmotrem, který v pozadí tahá za provázky.

Nejsem žádný kmotr

"Vůbec nevím, co na to říct. Myslím si, že to je úplná hloupost a vytváření mýtů. Navíc pro vás novináře je to poté výrazně jednodušší – vytváříte pozice dobra a zla. Přitom v normálním životě dobro a zlo neexistuje. Vždycky je to někde mezi. Spíše si myslím, že když lidé něčemu nerozumí, tak takhle škatulkují. Vedou je k tomu zlé úmysly, protože nálepka, kterou jsem získal, je nesejmutelná," poznamenává podnikatel.

Poukazuje přitom na to, že otevřeně podniká, předkládá daňová přiznání a nikdo nemůže zpochybnit cestu, jakou se dostal ke svému majetku. Zároveň ale neseděl v žádné vrcholné funkci, nebyl starostou, ani poslancem nebo senátorem. Pravda, v regionální politice působí řadu let, ale děje se tak na základě toho, že dostává důvěru od voličů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…