Dobrovolné kurzy střelecké přípravy. Poslanci budou řešit zbraně

23.10.2020 6:30

Sněmovna bude dnes schvalovat novou zbraňovou legislativu. Zrychleně ve stavu legislativní nouze projedná také dvě vládní předlohy reagující a epidemii nového koronaviru. Týkají se insolvencí a exekucí a také plnění investičních pobídek.

Dobrovolné kurzy střelecké přípravy. Poslanci budou řešit zbraně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně
reklama

Zbraňová legislativa reaguje na nová unijní pravidla držení zbraní. Vládní novela rozšiřuje mimo jiné jejich kategorie. Sněmovna ale patrně nezkrátí platnost zbrojních průkazů, zůstane desetiletá. Tlumiče hluku výstřelu a zaměřovače pro noční vidění už by neměly patřit mezi zakázané doplňky zbraní.

Poslanecká předloha zakáže zakládání a organizování paramilitárních ozbrojených skupin k prosazování politických nebo ideologických cílů. Na druhou stranu zavede dobrovolné kurzy střelecké přípravy. Jejich účastníci by spadali do zálohy k zajištění bezpečnosti a obrany státu.

Do závěrečného schvalování by dnes poslanci mohli poslat předlohu, jež by uzákonila takzvaný chráněný účet. Měl by zabránit případné neoprávněné exekuci nezabavitelných peněz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…