Docent: Zkáza Česka se blíží. Že pár tisíc tlustých starochů umře? Ne!

29.09.2020 11:55

Entomolog Martin Konvička, který se profesně orientoval na motýly, se po kritice islámu pustil i do kritiky vlády, která nezvládá koronavirovou epidemii. Vinu na podcenění situace a jejím totálním nezvládnutí však podle jeho názoru nenese jen vláda, ale i řada dalších lidí. I ti, kteří označují covid za „chřipečku“.

Docent: Zkáza Česka se blíží. Že pár tisíc tlustých starochů umře? Ne!
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2
reklama

Docent Martin Konvička má za to, že vláda Andreje Babiše (ANO) epidemii koronaviru nezvládá. Ale podle jeho názoru za to nemůže jen sama vláda, ale celkově bezstarostnost Čechů, kteří v létě nenosili roušky, chodili na koncerty a tak podobně. Podle Konvičky šlo o orgie „tuposti“.

Anketa

Má vláda na žádost Prymuly vyhlásit nouzový stav?

61%
39%
hlasovalo: 12285 lidí

Odpovědnost za orgie tuposti není zdaleka jen na Babišovi či vládě. Je difúzně rozptýlená v národě a spousta těch, kdo si jsou vědomi viny, teď mlží a zcestně káže, aby na ně nebylo tolik vidět. Brzy se ukáže, že současný nepsaný konsensus - že "pár tisíc tuhých starochů je přijatelná cena za normální život" - byl tou nejhorší volbou, jakou mohl národ udělat. Protože školy s rouškami a padajícími učiteli nejsou normální život, divadla či kina bez lidí taky nejsou normální život, zvenčí (ne zevnitř!) zavřené hranice též nejsou normální život. Brzy bude ještě hůř, budeme se stydět psát v seznamkách či životopisech zemi původu (protože nikdo nechce být zamořená špína) a začnou padat firmičky či firmy, které nebudou mít zákazníky, nebo zaměstnance, nebo vůli k dalšímu setrvání - ale ani nárok na podporu, protože přece ‚běží normální život‘,“ varoval Konvička na serveru Nová buržoazie.

Ale vůbec nejhorší škoda nastane podle Konvičky na dnešních dětech, které dnes mohou sledovat naživo selhání státu. Jak budou v budoucnu věřit v demokracii, ve státní instituce a tak podobně?

„České školní děti, které zažily Mnichov, volily u svých prvých voleb komunisty. Koho volily německé děti, které jako prckové zažily španělskou chřipku, se tak nějak ví také,“ napsal Konvička v narážce na Adolfa Hitlera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …